Joanna Pasierbińska – architekt


Moją pasją jest projektowanie i kreowanie nowych przestrzeni, zmienianie tego co wydaje się być niemożliwe w możliwe.

Swoim klientom poświęcam dużo czasu i uwagi, lubię z nimi rozmawiać, z wielką ciekawością poznaję ich marzenia, potrzeby i rytm życia, aby w późniejszych realizacjach z radością mogli się odnaleźć. Pragnę spełnić ich oczekiwania proponując rozwiązania indywidualne, przejrzyste, funkcjonalne, dążąc do uzyskania harmonii i prostoty, pozostając zawsze w zgodzie z sobą. Niewątpliwie moją estetykę i powściągliwość w myśleniu o projekcie ukształtowały liczne podróże i szacunek do natury.

Każdy temat staje się dla mnie nowym wyzwaniem i każdym zajmuję się kompleksowo, począwszy od etapu koncepcji, poprzez współuczestniczenie i nadzór w realizacji, łącznie z projektami wnętrz, detalu, doborem i wyszukiwaniem zastosowanych technologii i materiałów, pozostając w stałym kontakcie z wykonawcami. Dużą wagę przywiązuję do gry światła, naturalnego i sztucznego, a także wprowadzania zieleni jako elementu projektu.

Studia ukończyłam na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Kolejnym krokiem było uzyskanie uprawnień projektowo-budowlanych. Zrealizowałam szereg projektów, głównie dotyczących mieszkań, przedszkoli i żłobka, a także przestrzeni publicznej.

Aktualnie projektuję i nadzoruję adaptację nowego lokalu na potrzeby żłobka, przedszkola, co-workingu i centrum szkoleniowego LeaNCe z zapleczem gastronomicznym. Równolegle pracuję nad innymi przedsięwzięciami.

Szczególne i najważniejsze jest jednak dla mnie dziecko a jego uśmiech bezcenny. Dlatego oprócz architektury jemu przyjaznej, od lat pracuję również jako grafik w pismach dziecięcych i ilustrator książek dla dzieci.