Kurs coachingu dla zaawansowanych – Pernille Plantener


Prowadzenie: Pernille Plantener, trenerka NVC i akredytowany coach PCC ICF

Terminy zjazdów: 2-4 lutego 2018, 6-8 kwietnia 2018, 8-10 czerwca w godz. 9.00-18.30 (ndz do 17.00)

Miejsce: Kraków, ul. Kobierzyńska 24, Leance

Tłumaczenie: język polski

 

Kurs bazuje na metodzie „Coachingu opartego na potrzebach”. Każdy z modułów poświęcony jest jednej ze ścieżek, którymi może podążać coach w pracy z klientem: praca z cieniem, praca z wizją lub praca z poczuciem mocy.

Jest możliwość wzięcia udziału zarówno w pojedynczych modułach, jak i w całym cyklu.

OPIS MODUŁÓW:

 
PRACA Z CIENIEM W COACHINGU
Gdyby Twój cień przemówił… 
2-4. lutego 2018

Co kieruje Twoim życiem? Lęk? Ambicja? Chęć udowodnienia czegoś? Wiele decyzji podejmujemy z przyczyn dla nas nieświadomych. Przyczyn, których źródłem jest bolesne doświadczenie. To, czego możemy być świadomi to głos, który staje w obronie naszych decyzji przeciwko wewnętrznemu  krytykowi  lub dręczącemu komentatorowi, który neguje wszystko co robimy.

Nasz wewnętrzny dialog może przypominać chaotyczne zebranie zburzonych osób lub może być zdominowanych przez jeden głos, który nie dopuszcza innych do głosu. Nie musi tak być. Nasz wewnętrzny dialog może się zmienić i stać się bardziej konstruktywny i wspierający. Dzieje się to poprzez uzdrowienie bolesnych przeżyć.

Podczas warsztatów rozpoznasz każdy z głosów twojej wewnętrznej społeczności, zaprzyjaźnisz się z wewnętrznym krytykiem i obejmiesz zranione części troską i ciepłem. Ułatwi ci to podejmowanie życiowych decyzji, będąc w stanie harmonii i równowagi, a nie pod wpływem lęku. Co więcej, nauczysz się podstaw, jak wspierać innych na drodze do samoakceptacji i odnalezienia w sobie zawsze obecnego i zaufanego sprzymierzeńca.

Dla kogo:

– dla osób, które znają metodę „Porozumienia Bez Przemocy” i pragną większego zrozumienia wszystkich aspektów siebie
– dla coachów, którzy chcą rozszerzyć swój warsztat i wspierać klientów na drodze do
samoakceptacji
– dla uczestników kursu Coachingu opartego na Potrzebach (lub podobnego), którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności zawodowe i osobiste, zbliżając się jednocześnie do prawdy i niezmiennego spokoju w sobie.

Warsztat jest wysoce interaktywny. Zachęcamy uczestników to pracy nad własnymi wyzwaniami w życiu. Jesteśmy również otwarci na nieśmiałość i opór i szanujemy granice uczestników, które mogą się pojawić w związku z głęboką pracą nad sobą.

 

PRACA Z WIZJĄ W COACHINGU
Wprowadź swoją wizję w życie! 
6-8. kwietnia 2018
„Co chciałbyś zrobić z jedyną, dziką, bezcenną rzeczą zwaną Twoim życiem?” Mary Oliwer

Jakiej marzenie nosisz w sobie? Dla siebie, dla bliskich i dla ludzkości?

Ten warsztat przybliży Cię do realizacji Twojej najważniejszej wizji. Będziesz mógł/mogła doświadczyć jej na sobie i poczuć na własnej skórze. Dowiesz się również, co może blokować cię przed tym, że jej nie realizujesz. Jak ten lęk mógłbyś wykorzystać jako zasób na drodze realizacji twojego marzenia.

Wizja wymaga odwagi. Wyjdziesz z tych warsztatów z sercem lwa, znając swój kierunek i będąc gotowy do postawienia pierwszego kroku. Bądź ostrożny! Możesz otrzymać to, o co prosisz!

W trakcie warsztatu uruchomisz dostęp do swojej kreatywnej energii poprzez stymulację prawej półkuli mózgowej. Każdy głos oporu, który się w tobie pojawi w trakcie pracy, zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę. Nikt nie będzie cię zmuszał do skoku z wysokiego klifu. W zamian, nauczysz się jak się po nim wspinać wraz z tymi, którzy idą razem z tobą.

Kiedy będziesz świadomy swojej wizji, nauczysz się rozpoznawać, jak inni odnoszą się do swoich marzeń. Warsztat rozszerzy twój warsztat coacha o umiejętności związane ze wspieraniem innych w podążaniu za głosem serca. Dowiesz się, jak wzmacniać u swoich klientów równowagę pomiędzy kontynuowaniem ich codziennego życia a podążaniem za głosem intuicji.

Dla kogo?

–    dla coachów, którzy chcą wspierać swoich klientów w sięganiu do zasobów własnej intuicji i umiejętności tworzenia różnych scenariuszy przyszłości
–    dla osób, które znają NVC i zadają sobie pytanie: Czy to rzeczywiście jest wszystko, co chcę aby było w moim życiu?
–    dla osób, które mają marzenie i czują się bezradne, jeśli chodzi o możliwość jego realizacji
–    dla uczestników kursu Coachingu opartego na Potrzebach (lub podobnego), którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności zawodowe i osobiste, zbliżając się do realizacji swojego marzenia

Opowiadanie o swoich marzeniach jest momentem bardzo dla nas odsłaniającym. To doświadczanie przypomina bezbronnego żółwia, który porusza się bez swojej skorupy. Bądźmy gotowi na wzajemną ochronę naszej wrażliwości. Praca z wizją uwalnia napięcie. Bądźmy więc też gotowi na śmiech i beztroską zabawę. Ale najważniejsze jest to, że formułowanie wizji przywołuje spokój. Bądźmy gotowi na potraktowanie swojego życia na serio.

PRACA Z MOCĄ W COACHINGU
Moc bez poczucia winy 
8-10. czerwca 2018

“Nasz największy lęk nie mówi o tym, że jesteśmy nieodpowiedni. Nasz największy lęk mówi o tym, że mamy ponadprzeciętną moc. Nie nasza ciemna strona, lecz ta jasna, najbardziej nas przeraża” Marianne Williamson

W końcu docierasz do miejsca, w którym znasz już dobrze siebie i łatwiej kierujesz swoim życiem niż kiedyś.
Wiesz nawet, jak zmieniać swoje życie. Wtedy twoja odwaga patrzy na ciebie i mówi: „Hej, kiedy w końcu ruszamy?”, a ty wciąż jesteś w tym samy miejscu i robisz te same rzeczy, które robiłeś wczoraj. „Może ruszę za rok?” – zastanawiasz się.

Wykonałeś ogrom ciężkiej rozwojowej pracy – udało Ci się zmienić swoje nawyki myślowe,  empatyzujesz z wewnętrznym krytykiem i otaczasz opieką swoje zranione wewnętrzne dziecko. Co dalej? Dlaczego kręcisz się w kółko w tym samym miejscu? Albo dlaczego wciąż się nad sobą użalasz?
Być może zapomniałeś przyjrzeć się z empatią swoim osiągnięciom i swojej mocy. Być może wciąż jest w tobie opór, żeby opuścić swój dawny sposób bycia i funkcjonowania w świecie, który jest ci dobrze znany i bezpieczny, chociaż już niewygodny.

Podczas tych trzech dni, będziemy doświadczać, jak to jest funkcjonować z poczuciem własnej mocy. Przyjrzymy się temu, co wciąż nas trzyma przy byciu „małym”. Zatrzymamy to w bezpiecznym miejscu, jednocześnie wchodząc w doświadczenia swojej mocy.

Bądź gotowy:
– na doświadczanie tych części siebie, które pozostawały dotąd w uśpieniu
– zintegrowanie swojej nieśmiałości i lęku, będą w nowym stanie poczucia mocy
– czerpanie z mądrości swojego ciała tak, aby odnaleźć moc w swoim głosie i postawie
– doświadczanie pozostawania w prawdzie ze sobą podczas konfrontowania się ze światem na zewnątrz

Będziemy wykorzystywać pracę z ciałem począwszy od subtelnych mikro-ruchów, kończąc na dużej dawce auto-ekspresji.

Dla kogo?
–    dla osób, które tęsknią za prawdą i zintegrowaniem
–    dla osób, które chcą mieć większe poczucie wyboru tego co mówią i robią
–    dla osób, które wiedzą co robić ze swoim życiem, ale wciąż czują wahanie
–    dla osób, które przeszły długą drogę rozwoju osobistego, ale wciąż nie widzą zmian w swoim życiu
–    dla osób, które potrzebują wzmocnienia i czasami wątpią w obraną przez siebie drogę
–    dla osób, które chcą wspierać innych (klientów, współpracowników, dzieci) w podążaniu za swoimi wartościami

Wchodząc na wyższy szczebel rozwoju, chcemy zadbać zarówno o bezpieczną atmosferę warsztatu, jak również o doświadczanie siebie w różnorodny alternatywny niekiedy sposób, wykorzystując do tego mieszankę NVC, coachingu, neurobiologii i dramy.
Podczas tego warsztatu odkryjesz, że nie ma już dobrych powodów, żeby zachowywać się w sposób, w jaki robią to świnie – kiedy uratowane z płonącej obory, rzucają się z powrotem w płomienie. Zaczniesz w końcu wierzyć w swoją umiejętność pójścia w nieznane, które to w końcu zostanie oswojone i stanie się twoją codziennością.

Kim jest Pernille Plantener?

Pernille Plantener pochodzi z Danii. Jest certyfikowaną trenerką NVC i akredytowanym coachem (The American Coaching For Transformation School). Od 2002 roku praktykuje NVC, a od 2008 szkoli tą metodą. Prowadzi firmę BusinessByHeart, w ramach której oferuje coaching indywidualny i dla firm. OD kilku lat prowadzi treningi „Coachingu opartego na potrzebach” w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. Posiada szerokie doświadczenie w sferze rozwoju osobistego. Ceni alternatywne podejścia do życia. Miłośniczka jogi i medytacji. W życiu prywatnym mama dwójki dzieci.
.

 

Informacje organizacyjne:

Cena za jeden moduł: 1430 zł
Cena za cykl: 3990 zł
Zadatek bezzwrotny: 200zł/ moduł lub 500zł/cykl (gwarantuje miejsce na liście uczestników; płatny do 3. dni po dokonaniu rezerwacji)
Płatność za każdy moduł do 3. tygodni przez terminem warsztatu (uwaga: po tym terminie przy rezygnacji nie zwracamy kosztów)
W cenie ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek podczas przerw.

Zniżki:
– cena 1330 zł za moduł przy zapisie i wpłacie zaliczki do 31 października 2017
– cena 1330 zł przy zapisie na cały cykl
– cena 1330 zł dla członków Izby Coachingu, ICF, uczestników i absolwentów Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu

Zapisy i informacje: Agata Olszak-Szymula, agata@strefarelacji.pl, 604 085 911

Organizatorzy:

Strefa Relacji, LeaNCe

 

Partnerzy: