Esencja


 Turkusowa ewolucyjna organizacja

Bez formalnych kierowników, oparta na prostej procedurze decyzyjnej i mediacyjnej
oraz na zasadach Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga

„…Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który wskazuje, jak potykają się silni, albo co inni mogliby zrobić lepiej.
Chwała należy się mężczyźnie na arenie, którego twarz jest umazana błotem, potem i krwią, który dzielnie walczy, który wie, co to jest wielki entuzjazm, wielkie poświęcenie, który ściera się w słusznych sprawach, który w swych najlepszych chwilach poznał triumf wielkiego wyczynu, a w najgorszych, gdy przegrywa, to przynajmniej przegrywa z wielką odwagą…”

z przemówienia Theodora Roosevelta
wygłoszonego 23 kwietnia 1910 roku na Sorbonie

Budujemy organizację, w której nie ma hierarchii i kierowników, której struktura i procesy pozwalają na jej zmianę (ewolucję) inicjowaną przez każdego pracownika w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby, w której proces decyzyjny jest łatwy, szybki i zrozumiały dla wszystkich oraz gdzie konflikt jest postrzegany jako szansa na usprawnienie działania.

To nie utopia, takie turkusowe organizacje już istnieją i wygrywają w konkurencyjnym świecie np. Morning Star czy Buurtzorg, jeśli chcesz wiedzieć więcej czytaj książkę „Reinventing Organisation” Frederick’a Laloux, która właśnie ukazała się pod polskim tytułem „Pracować inaczej”.

Reinventing Organisatons

„Pracować inaczej” – książka o firmie, gdzie każdy jest szefem

W tej nowej formule otwieramy 1 kwietnia 2016 roku nowoczesny lokal (Kraków ul. Kobierzyńska) gdzie znajdzie miejsce żłobek i przedszkole działające w oparciu o Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga, coworking, centrum szkoleniowo-konsultingowe Porozumienia bez przemocy, turkusowych ewolucyjnych organizacji, Odchudzonej produkcji (Lean Manufacturing).

Marta Kułaga stworzyła nazwę LeaNCe łącząc dwa ważne dla nas pojęcia Lean smukła i efektywna organizacja komunikująca się bez przemocy Nonviolent Communication co razem dało LeaNCe czytaj [linsi].

Formuła Ewolucyjnej organizacji pozwala na wieloraki rozwój uzależniony jedynie od zdolności, umiejętności i kreatywności członków naszej organizacji – społeczności.

Żeby zrozumieć jak organizacja może sprawnie działać bez kierowników przeczytaj nasz Statut i zobacz krótką prezentację.
Ty też możesz przyczynić się do zmiany i czerpać z tego korzyści.
Zapraszamy do udziału w tworzeniu społeczności LeaNCe.

Jeśli masz pomysły, uwagi, chcesz pomóc lub ulepszyć
wpisz uwagi na dole strony lub użyj
Formularz zapytania

Ty też możesz zostać Leance.
Jeśli chcesz wziąć udział w fascynującej przygodzie budowania świata bez przemocy zapraszamy przeczytaj statut i skontaktuj się z nami

Formularz zgłoszeniowy Chcę być leance