Ładowanie Wydarzenia

Empatia i autentyczność – życie NVC

Zimowa Miłośliwka

 

5-dniowy trening autentyczności i odwagi w wyrażaniu siebie w połączeniu z troską i empatią.

 

Prowadzenie: Marta Kułaga i Joanna Nowicka

17 - 21 lutego 2021, Chata Miłośliwka

„Ludzie związani z NVC zapominają o autentyczności i odwadze wnoszenia siebie do świata. Odwadze bycia prawdziwym i ponoszenia konsekwencji dyskomfortu z tym związanego”


Miki Kashtan

Czy żyjesz życiem, którym chcesz żyć?
Jak radzisz sobie z wewnętrznymi konfliktami?
Co Cię blokuje w byciu sobą?
Jak możesz być sobą i dbać o innych?
Jak możesz przynależeć bez dopasowywania się?
Czy chcesz doświadczyć w jaki sposób możesz po prostu być, bez „zasługiwania”?

Marshall Rosenberg porzucił swoją intratną praktykę psychoterapeutyczną, kiedy zdał sobie sprawę, jak kultura w której żyjemy dewastuje nas jako ludzi. Przejawem tej kultury jest też język jakim się posługujemy, sposób w jaki mówimy do innych, ale też do samych siebie:

 • „Do niczego się nie nadaję”
 • „Muszę sobie poradzić”
 • „Muszę odnieść sukces”
 • „Muszę być silna”
 • „Ludzie sprawiają mi zawód”
 • „Nigdy mi nie pomagasz”

Wpajane przekonania o tym, że „musisz” zasługiwać na miłość i akceptację, że „musisz” wyrzec się siebie aby przynależeć, że „musisz” się podporządkować grupie aby przetrwać, niszczą nie tylko naszą autentyczność ale siłę i energię życiową w nas. Niewidzialne pęta naszych przekonań pozbawiają nas radości, sensu życia i relacji z drugim człowiekiem. Nie czujemy się dobrze nie tylko w kulturze i w relacjach ale także w naszych ciałach. Brakuje nam korzeni i skrzydeł.

Zapraszamy do przestrzeni, w której możesz odkrywać te przekonania i doświadczać, że autentyczność może być bezpieczna, że możesz być sobą w pełni i być akceptowany, bez chowania swoich ważnych części, w kontakcie ze swoją pełnią i świętością.

Bazując na naszych empatycznych zasobach, na świadomości, że każdy „szakal” wnosi piękną potrzebę, możemy budować społeczność, w której każdy jest wartością tylko dlatego, że jest. Budować zaufanie, co do swojej ważności i mocy, wypróbowywać, jak to jest odważać się pokazywać siebie - swoje marzenia i wyzwania.

Chcemy być razem w zaufaniu, że konflikty są wzbogacające, a drugi człowiek jest bezpieczny. Z odwagą uczyć się dawać i przyjmować informację zwrotną, przeglądać się w innych jak w lustrze. Pokazywać swoją wrażliwość jako moc.

Możesz przebudowywać swoje ścieżki neuronalne, by pełniej doświadczać życia i angażować się w ryzyko życia w pełni. Możesz budować neurocepcję bezpieczeństwa i zaufania do drugiego człowieka. Możesz spotykać się ze sobą i z innymi na głębokim poziomie kontaktu. I możesz przeżywać to wszystko w kontakcie z przepiękną naturą wokół.

Dialog jest ryzykiem... jest i szansą. Daj sobie szansę.
„Daj ludziom szansę. Powiedz im czego chcesz.”

Inspiracje:

Kelly Bryson – Plemienne techniki dla nowoczesnych społeczności
Robert Gonzales – Living compassion (dyady, medytacje)
Katheleen Macferran – tworzenie holistycznych systemów
Duke Duchscherer – kręgi naprawcze
Miki Kashtan – Niezwykle świadome życie
Sarah Peyton – Your resonant self
Shona Cameron – Empatia, serce NVC

W czasie tych pięciu dni będziemy:
 • szukać obszarów, w których chcemy się bardziej "pokazać",
 • odkrywać, co blokuje naszą pełną autentyczność,
 • łączyć się z naszymi potrzebami na głębokim poziomie,
 • ćwiczyć mięsień odwagi i dyskomfortu,
 • uczyć się prosić o pomoc i wsparcie,
 • pokazywać granice z pełnego serca.

Chata Miłośliwka, Czerniec 34, gm Łącko http://chatamilosliwka.blogspot.com/

Opłata (warsztat i pobyt z wyżywieniem):
 • Pobyt i wyżywienie – 730 zł
 • Cena preferowana za warsztaty – 600 zł
 • Ile chcesz dać z serca za warsztaty? Możesz zapłacić więcej lub mniej – jeśli zapłacisz więcej, wspierasz możliwość uczestnictwa tych, którzy mają mniejsze zasoby finansowe oraz nas, trenerki, abyśmy mogły utrzymać się z naszej pracy i mieć zasoby, by dalej organizować i prowadzić warsztaty.
Rezygnacja
 • Chętnie zwrócimy Ci to, co zapłaciłeś/zapłaciłaś minus 500 PLN na pokrycie naszych kosztów administracyjnych, jeśli zrezygnujesz do 31 grudnia 2020.
 • Nie oferujemy zwrotu pieniędzy, jeśli zrezygnujesz po 31 grudnia 2020 roku.
 • Akceptujemy zmiany nazwisk (np. zamiany). Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, co jest możliwe.
Numer konta

02 1050 1445 1000 0091 4893 7189 Rubikon Marta Kułaga
(podaj swoje dane do faktury/rachunku)

Warsztaty poprowadzą:

Marta Kułaga Leance Growing together – podnosimy jakość szkoleń NVC

Marta Kułaga (trenerka CNVC, coach, mediatorka)

Marzę o świecie, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce pełne sensu, radości i spełnienia. Realizuję to marzenie współtworząc turkusową organizację Leance, prowadząc żłobek i przedszkola Krasnal, a także wspierając firmy we wdrażaniu konstruktywnej komunikacji oraz kultury współpracy i współodpowiedzialności. Prowadzę indywidualne sesje mediacji i coachingu, wierząc, że każdy z nas może być zmianą, którą pragnie widzieć w świecie. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, coacherką oraz mediatorką. NVC jest dla mnie perspektywą postrzegania świata i ludzkich działań poprzez potrzeby, wolnego od osądzania i obwiniania.

Marzę o świecie, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce pełne sensu, radości i spełnienia. Realizuję to marzenie współtworząc turkusową organizację Leance, prowadząc żłobek i przedszkola Krasnal, a także wspierając firmy we wdrażaniu konstruktywnej komunikacji oraz kultury współpracy i współodpowiedzialności. Prowadzę indywidualne sesje mediacji i coachingu, wierząc, że każdy z nas może być zmianą, którą pragnie widzieć w świecie. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, coacherką oraz mediatorką. NVC jest dla mnie perspektywą postrzegania świata i ludzkich działań poprzez potrzeby, wolnego od osądzania i obwiniania.

Joanna Nowicka Leance

Joanna Nowicka (trenerka CNVC)

Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych ludzi. Od kilkunastu lat zajmuję się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem postawy oraz przekonań na jakość życia. Jako trener i coach towarzyszę ludziom w ich drodze, wspieram w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim człowiekiem. W uważnej obecności jestem świadkiem cudu wrażliwości i odwagi. Prowadzę grupy empatii, grupy praktykujące, wyjazdy i warsztaty świadomej komunikacji oraz sesje indywidualne, coaching, mentoring i mediacje łącząc ideę NVC Marshalla Rosenberga, The Work Byron Katie, The Daring Way Brene Brown i coaching oparty na potrzebach.
Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy.

Liczba miejsc: 14