Ładowanie Wydarzenia

Empatia – serce NVC

 

6-dniowy wyjazd medytacyjny

 

Shona Cameron, asesorka Porozumienia bez Przemocy poprowadzi 6-dniowy medytacyjny wyjazd, w czasie którego możesz zanurzyć się w Porozumieniu bez Przemocy i poczuć przepływ empatii – serca NVC.

Obejrzyj webinar z Shoną.

 

1-7 lipca 2019, Chata Miłośliwka

Empatia jest sednem praktyki NVC i wielu z nas utyka próbując dawać ją we „właściwy” sposób. Potykamy się o słowa i nie wiemy co powiedzieć albo brakuje nam praktyki i płynności w dawaniu empatii w sposób naturalny, kiedy temperatura rozmowy robi się coraz wyższa.
Jeśli będziesz potrafić dawać empatię w naturalny, bezwysiłkowy i prosty sposób – stanie się to siłą transformującą Twoje relacje.
Tęsknisz za wspólnotą trenerską, dzieleniem się dobrymi praktykami i wzajemną inspiracją?
Jesteś w procesie certyfikacji CNVC i zależy Ci na dogłębnym zrozumieniu wszystkich procesów Porozumienia bez Przemocy?
A może jesteś certyfikowaną trenerką/trenerem NVC i chcesz dalej rozwijać swoje kompetencje, jednocześnie wspierając społeczność NVC?
Korzyści z udziału

Ten 6-dniowy kameralny wyjazd odosobnieniowy to doskonała okazja aby rozwinąć i wzmocnić Twój mięsień empatii.

Czy tęsknisz za pogłębieniem Twoich umiejętności empatycznych, czy zaczynasz eksplorować czym jest empatia, ten wyjazd oferuje Ci przestrzeń aby być, aby się uczyć i aby tworzyć trwałe relacje.

Tych 6 dni będą darem dla Twojego serca i jednocześnie zaangażują Twój umysł.

Będziemy:

- zgłębiać empatię wobec siebie, miłość wobec siebie i radykalną akceptację,
- zakorzeniać w ciele obecność i przepływ empatii,
- ćwiczyć kluczowe narzędzia, aby być pewnym, że Twoje pytania budują połączenie na poziomie serca,
- odkrywać w jaki sposób pozostawać w świadomym kontakcie ze sobą i z innymi nawet wtedy, gdy sytuacja staje się wyzwaniem,
- używać NVC Dance Floors jako sposobu na zwiększenie płynności i zabawy w czasie ćwiczeń,
- oferować informację zwrotną dotyczącą Twoich umiejętności i wskazywać obszary, w których możesz się rozwijać,
- uczyć jak dawać innym wspierający feedback, tak aby umiejętności potrzebne w Twojej społeczności wzrastały,
- być w kontakcie z naturą, aby spokój tego miejsca zamieszkał w Tobie.

Wieczorem zapraszamy uczestników do dzielenia się swoimi talentami – do tańca, śpiewu, radości, improwizacji – cokolwiek chcecie wnieść, aby wzbogacić nas i ten czas.

Informacje zwrotne od uczestników

Polecam z całego serca warsztaty z Shoną Cameron. Jadę do Miłośliwki po raz czwarty i nie wyobrażam sobie już innego sposobu na rozpoczęcie wakacji. Jadę po moc wspólnoty, intensywne doświadczanie empatii, kontakt ze sobą, solidną dawkę wiedzy NVC i doświadczania go „na żywo” oraz last not least oceany humoru, zabawy, dowcipu, które wyobrazić sobie może tylko ten, kto z nami był w Miłośliwce. Iza

Kiedy Marta i Shona wchodziły do sali i wypowiadały pierwsze słowa na przykład „dzień dobry” albo „dzisiaj zapraszamy was do…” byłam podekscytowana jak przed wycieczką. Każdego dnia na nowo. I każdego dnia odbywałam podróże do miejsc, do których rzadko wyruszam sama – do swojego wstydu, bólu, poczucia winy, do tęsknot i marzeń. Z poczuciem, że jeżeli gdziekolwiek znajdę coś co boli, Shona i Marta wesprą mnie w poszukiwaniu potrzeb ukrytych pod bólem. Przyjechałam do Miłośliwki z intencją spędzenia czasu ze sobą w sposób twórczy, inspirujący i wspierający rozwój; mój osobisty i mój w byciu z innymi ludźmi. Zrealizowałam tę intencję i dostałam tak wiele więcej, że trudno mi to wyrazić. Moją prośbą do siebie samej jest „Dawaj sobie więcej takich prezentów”.

Miejsce w którym spaliśmy i mieliśmy zajęcia wzbudziło mój zachwyt i radość, bo moja potrzeba piękna oraz kontaktu z przyrodą została zaspokojona, a jednocześnie dziś rano pojawiła się tęsknota, gdy spojrzałam na góry i niedosyt, że tak mało tego kontaktu z górami miałam.
Spokojne, bo powolne prowadzenie zajęć, bez pośpiechu, bez presji czasu, dało mi poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz przestrzeni, by wypowiedzieć się w odpowiednim dla mnie tempie.

Miłośliwka 2018 – Obejrzyj film

A może by tak jeszcze raz.....

Opublikowany przez Andrzej Karolczyk Piątek, 3 sierpnia 2018
Kiedy:

Rozpoczęcie: 1.07.2019 godz. 17:00

Zakończenie: 7.07.2019 godz. 14:00


Gdzie:

Chata Miłośliwka Czerniec 34, gm Łącko http://chatamilosliwka.blogspot.com/

Opłata

Jeśli chcesz skorzystać z promocji to do 15 kwietnia:
- zapisz się na warsztat przez formularz
- wpłać 1000 zł za warsztat
- do 30 maja wpłać 630 zł za pobyt i wyżywienie

Zapisy i wpłata po 15 kwietnia (kurs i pobyt z wyżywieniem):

- pobyt i wyżywienie: 630 zł
- ustalona cena za kurs: 2380 zł

Za kurs możesz zapłacić pomiędzy 1750 a 2950 – jeśli zapłacisz więcej wspierasz możliwość uczestnictwa tych, którzy maja mniejsze zasoby finansowe oraz nas, trenerki, abyśmy mogły utrzymać się z naszej pracy i mieć zasoby, by dalej organizować i prowadzić warsztaty.

 

Rezygnacja

 

Chętnie zwrócimy Ci to, co zapłaciłeś/zapłaciłaś minus:

  • 500 PLN na pokrycie naszych kosztów administracyjnych, jeśli zrezygnujesz do 30 maja 2019
    Nie oferujemy zwrotu pieniędzy, jeśli zrezygnujesz po 30 maja 2019 roku.
    Akceptujemy zmiany nazwisk (np. zamiany). Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, co jest możliwe.

Zapisy

Aby zapisać się na to wydarzenie, wypełnij formularz i opłać swój udział.


Wpłaty na konto:

Marta Kułaga Rubikon 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189

IBAN PL 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189

BIC INGPBLPW

(podaj swoje dane do faktury/rachunku)

 

Rozmiar grupy: 15 osób

Trenerka

Shona Cameron Leance Growing together – trainers’ days

Shona Cameron jest psychologiem i certyfikowaną trenerką NVC od 2006 roku. Jest asesorką w trakcie szkolenia dla anglojęzycznej społeczności NVC w Europie. Jest dobrze znana ze swojej klarowności w przekazie i swojego poczucia humoru. Specjalizuje się w pracy z empatią w ten sposób, aby brzmiała „normalnie” i mogła być obecna wszędzie.

Shona pracuje „w przepływie” empatii, gdzie nie ma dawcy ani biorcy, naprawiacza i uzdrowiciela, tylko życie, które przepływa przez nas.

Spotkałam Shonę na moim assessmencie w Anglii i zachwyciła mnie jej umiejętność dawania informacji zwrotnej – w jakiś tajemniczy sposób potrafiła uchwycić sedno i wesprzeć osoby w dotarciu do tego co najistotniejsze w ich przekazie. Ujęła mnie jej prostolinijność, naturalność i bezpośredniość. Wymarzyłam sobie ten „retreat NVC” z Shoną w pięknym miejscu, ze skupieniem, radością i naturą.

Organizatorka:

Marta Kułaga: marta.kulaga@leance.org

 

Czy chcecie tam być z nami?