Ładowanie Wydarzenia

Kreująca moc przekonań - warsztaty NVC

Cykl spotkań służących poznawaniu i praktykowaniu porozumienia w idei Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy) Marshalla Rosenberga.

11 - 12.12.2021

Całe życie jest oparte na systemie przekonań. Przekonań indywidualnych i zbiorowych, dziedziczonych, rodowych i nabytych w wyniku doświadczeń. Są potężnym narzędziem, w naszych "własnych rękach", które może wspierać i rujnować życie. Świadomość daje wybór - a kto wybiera?

Warsztaty Kreująca moc przekonań to podróż do źródła przekonań, spotkanie z tymi, które Cię "niosą" w życiu i z tymi, których koszty są niewspółmierne do korzyści z wiary w nie czyli tymi, które może już dzisiaj Cię nie wspierają.
Czym są Twoje przekonania? Jaki jest ich początek? Skąd się wzięły? Wynikają z Twoich doświadczeń a może usłyszałeś je dawno temu w dzieciństwie i przyjąłeś za swoje? A może myślisz sobie, że tak po prostu jest i wszyscy tak mają? W co wierzysz?

Na warsztatach chcemy:

- odpowiedzieć na powyższe i inne kluczowe pytania,
- przyjrzeć się swoim przekonaniom z łagodnością,
- uzyskać świadomość wpływu przekonań na nasze życie,
- nauczyć się identyfikować przekonania,
- transformować te sabotujące we wspierające (zmieniać na bardziej odpowiadające Twoim potrzebom, służące życiu)
- zobaczyć jak indywidualny system przekonań wpływa na relacje ze sobą samym i z innymi
- znaleźć nowe strategie wspierające zmianę.

UWAGA!
Po warsztatach może okazać się, że "wszystko" się zmieni a może nie zmieni się nic. A pomiędzy "wszystko" a "nic" jest nieskończenie wiele możliwości.

 

*Idea Nonviolent Communication (Porozumienia Bez Przemocy) Marshalla Rosenberga amerykańskiego psychologa zwana inaczej Językiem Serca czy Empatyczną Komunikacją uczy otwartego wyrażania swoich uczuć i potrzeb bez naruszania granic drugiego, ułatwia zrozumienie uczuć i potrzeb swoich i drugiej osoby sprzyjające budowaniu głębokich, autentycznych relacji. Podejście NVC sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych kiedy dzięki umiejętności rozpoznawania i wyrażania swoich emocji w bezpieczny nieraniący sposób oraz empatii można pod mechanizmami obrony, blokowania, krytyki czy pogardy zobaczyć drugiego człowieka z jego uczuciami i potrzebami, nawiązać kontakt i dojść do porozumienia.

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?
Spotkanie ma charakter warsztatowy, nastawiony na doświadczanie i praktykę na przykładach oraz sytuacjach z życia. Będzie więc przestrzeń, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami i doświadczyć czegoś nowego, poćwiczyć nowe sposoby reagowania w bezpiecznych warunkach. To jaki kształt będzie miało spotkanie w dużym stopniu zależy od uczestników. To jakie każdy wniesie pytania i odpowiedzi, dzieląc się swoim doświadczeniem i uczestnicząc w ćwiczeniach staje się kształtem warsztatu i podstawą do dalszego rozwoju, refleksji, pytań oraz przemyśleń.

KTO POPROWADZI WARSZTATY?
Asia Nowicka –certyfikowana trenerka NVC, madiatorka, coach w idei NVC, towarzyszy ludziom w drodze, wspiera w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim, prowadzi grupy empatii i warsztaty, coaching, mentoring, mediacje. Pracuje w idei NVC (Porozumienie bez Przemocy) M. Rosenberga, IFS Richarda Schwartza, The Work Byron Katie, The Daring Way Brene Brown oraz Rodzicielstwa Bliskości i Jespera Juula.
Absolwentka studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga oraz Train The Trainer NVC w Collegium Civitas. Ukończyła studia Trener Treningu Interpersonalnego - zaawansowane narzędzia trenerskie w SWPS
więcej: https://joannanowicka.com.pl/kim-jestem/

DLA KOGO?
Zapraszamy każdego kto potrzebuje zmiany i/lub ugruntowania się w swojej świadomości sensu życia a więc role z którymi się utożsamiasz i z nimi związane przekonania nie przeszkadzają we wzięciu udziału, a wręcz mogą uwypuklać niektóre z nich i stanowić "materiał" do pracy, a więc rodzice, partnerzy, żony i mężowie, samotni, single i samodzielni.....
Twoje "zaawansowanie" w NVC jest wystarczające na każdym etapie.

Zapisy

INWESTYCJA:
660 zł - za 12h warsztatów
*Rezerwacja miejsca: wpłata całości kwoty wpisując w tytule: imię i nazwisko - kreująca moc przekonań

MIEJSCE WYDARZENIA:
Leance, Kraków, ul. Kobierzyńska 24

LICZBA UCZESTNIKÓW:
Minimalna wielkość grupy: 6 osób, maksymalna: 16.
Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na komfort pracy uczestników - decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby zapisać się na to wydarzenie, wypełnij formularz i opłać swój udział.

Wpłaty na konto:  

Marta Kułaga, Joanna Nowicka Leance s.c. spółka cywilna
ul. Rękawka 10/15 30-535 Kraków
PL 83 1050 1445 1000 0092 8923 2457  SWIFT INGBPLPW

Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek informacji lub wsparcia, żeby wybrać kwotę, śmiało skontaktuj się ze mną na nowickaasha@gmail.com
tel: 504 945 336

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszam do kontaktu
Asia Nowicka
nowickaasha@gmail.com
tel: 504 945 336
Jeśli bardzo zależy Ci na wzięciu udziału w warsztacie i finanse są jedyną przeszkodą napisz - myślę, że są inne możliwości i znajdziemy strategię zaspokajającą nasze potrzeby.