Ładowanie Wydarzenia
Lato z Empatią – 23.07.2018 (13:00) – 29.07.2018 (11:00)
Zapraszamy Cię na wspólny wyjazd w idei Nonviolent Communication – NVC (Porozumienie Bez Przemocy – PBP) w cudowne miejsce 🙂
Ten wyjazd jest dla Ciebie jeśli:
  • chcesz pogłębić swoje umiejętności PBP,
  • chcesz spędzić czas z ludźmi, dla których wzajemne zrozumienie, autentyczność i szacunek są ważne,
  • chcesz by Twoje dzieci spędziły czas z dziećmi dla których komunikacja z poziomu serca jest wartością,
  • chcesz połączyć odpoczynek z własnym rozwojem, potrzeby swoich dzieci i własne, możliwość bycia ze sobą oraz z innymi…To czas w którym w bezpiecznej atmosferze i wspierającym otoczeniu doświadczymy komunikacji z poziomu serca. To przestrzeń odpowiednia do praktykowania Porozumienia bez Przemocy, uważności, kontaktu z przyrodą i z samym sobą, doświadczania wspólnoty opartej na akceptacji i otwartości.
  • Codziennie rano przed śniadaniem zainteresowani będą mogli uczestniczyć we wspólnej praktyce asan jogi i w medytacji (dodatkowa opcja)
Ramowy plan dnia:
8:00 – 9:00 Śniadanie
9:30 – 12:30 Warsztaty NVC (w tym czasie dzieci mają swoje zajęcia)
13:00 – 14:00 Obiad
14:00 – 18:00 Czas wolny (4h): wędrówki, spacery, gry i inne aktywności
18:30 – Kolacja
ok. 20:00 – Spotkania zgodnie z Waszymi potrzebami i propozycjami
* plan może ulec zmianie ze względu m.in na potrzeby uczestników, warunki pogodowe, propozycje dzieci.
Prowadzące:
Asia Nowicka – trenerka, madiatorka, coach w idei NVC, towarzyszy ludziom w drodze, wspiera w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim, prowadzi grupy empatii i warsztaty, coaching, mentoring, mediacje w idei NVC (Porozumienie bez Przemocy) M. Rosenberga oraz The Work Byron Katie.
„Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy”.
Katarzyna Nosarzewska– arteterapeutka , ukończyła również : „Mandalę w procesie edukacji, terapii i rozwoju”; „Jogę integralna dla dzieci ze specjalnymi potrzebami z modułem; ,,Psychologia pozytywna w rozwoju dziecka”; „Terapię Taktylna według metody dr. Swietłany Masgutowej”; „Dotyk Dla Zdrowia w zakresie dotyku i masażu w celu uaktywnienia naturalnych zasobów energii życiowej człowieka”. Prowadzi indywidualne terapie , współpracuje też min. z Międzynarodowym Instytutem dr. Swietłany Masgutowej.
„Mam na imię Kasia , jestem żoną oraz mamą. Ważna jest dla mnie uważność w związkach nie tylko z ludzmi ,ale również ze zwierzętami i naturą.Najważniejsze w mojej pracy jest patrzenie na dziecko w sposób holistyczny , oraz uszanowanie jego woli , dynamiki i naturalnych emocji , poprzez twórczą i edukacyjną zabawę. Dla dzieci oznacza to tyle, że będziemy się dużo brudzić i świetnie bawić.”Proponujemy Wam:
– praktykowanie Porozumienia bez Przemocy w różnych relacjach i konfiguracjach
– doświadczanie empatii, zrozumienia i autentyczności w grupie osób praktykujących Porozumienie bez Przemocy
– warsztaty rano i podsumowania wieczorem
– możliwość uczestniczenia w warsztatach z dziećmi, które nie są gotowe rozstać się z rodzicami,
– troskę o każde dziecko, zarówno to, które wybrało zabawę w grupie, jaki i to, które woli bawić się samo a więc zajęcia zorganizowane dla dzieci, zapewniające atrakcje i jednocześnie wolność w duchu Porozumienia bez Przemocy
– odpowiadanie na Wasze potrzeby i tworzenie empatycznej przestrzeni, w której możecie wyrazić swoje prośby,
– towarzyszenie (jeśli będziecie tego potrzebować) w Waszej relacji z dzieckiem,
– pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się trudności
– możecie także skorzystać z sesji coachingu opartego na potrzebach, sesji IFS (Internal Family Systems) i sesji empatycznej oraz mediacji (za dodatkową opłatą).
Miejsce:
Jeszcze szukamy cudownego miejsca na ten czas dla nas – jeśli macie jakieś sprawdzone cudowne miejsca piszcie proszę do mnie na adres swiadomerodzicielstwo@o2.pl
Inwestycja:
1340 zł osoba dorosła
Dzieci:
1040 zł – dzieci powyżej 6 do 11 lat
770 zł -dzieci do 6 lat
360 zł – dzieci do 2 latWspólny pobyt trwa 7 dni, cena obejmuje:
6 noclegów
Wyżywienie (6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji)
Warsztaty NVC dla dorosłych
Opieka i zajęcia dla dzieci
Zajęcia integracyjne dla dorosłych
Rezerwacja następuje po zgłoszeniu telefonicznym bądź mailowym
do Asi
504 945 336, swiadomerodzicielstwo@o2.pl, lub przez stronę joannanowicka.com.pl
oraz wpłacie zadatku w wysokości 500 zł. Zadatek należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca. Płatność całej kwoty do 30 kwietnia 2018 r.
Ważne:
Pobyt zaczynamy 23 lipca obiadem, ok. 13.00 i kończymy 29 lipca śniadaniem ok. 10.00. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.