Ładowanie Wydarzenia

WSPÓŁ+PRACA Przywództwo oparte na NVC Logo Leance

 

Potwierdzać słowa czynami

warsztaty online 25 maja 2021, w godzinach 18-20

Prowadzą: Magda Barańska, Brygida Dynisiuk i Marta Kułaga

 

Na pierwszy rzut oka spójność wydaje się niezwykle prostą rzeczą – robisz to, co mówisz. Twoje działania są spójne z wyrażanymi przez Ciebie wartościami. Bycie spójnym wspiera budowanie zaufania w relacjach, a zaufanie jest podstawą współpracy.

Te dwie jakości zapewniają poczucie bezpieczeństwa, przewidywalności, gruntu pod nogami. Gdy mogę polegać na tym, co ktoś mówi i jeśli mogę polegać na tym, że to, do czego ktoś się zobowiąże się wydarzy, to doświadczam ogromnej łatwości, lekkości, harmonii. Natomiast jeśli nie mogę polegać, to fundament współpracy zostaje zachwiany.

Naszym pomysłem na te warsztaty jest wspólne eksplorowanie różnych sytuacji braku spójności w działaniu lidera – widzimy jak brak spójności wpływa na zaufanie, jakość współpracy, motywację, otwartość do szczerych rozmów, możliwość osiągania sukcesu, wizerunek na zewnątrz.

Otwarte warsztaty

 

Nasz pełny kurs postanowiłyśmy przełożyć na przyszły rok. Zatem zapraszamy na otwarte warsztaty, w czasie których będziemy wspólnie przyglądać się tematowi spójności z 4 perspektyw. Spojrzenie z innego punktu widzenia sprawia, że widzimy inne rzeczy, a te, które widzieliśmy wcześniej, widzimy inaczej.

Spotkanie odbędzie się się we wtorek 25 maja 2021 o 18.00-20.00 na platformie Zoom.

Ja wobec siebie – jak chcę dbać o moją spójność?

Najpierw założymy soczewkę Ja – spoglądamy w głąb siebie, aby przyjrzeć się rozróżnieniu szczerości od transparentności, wewnętrznym wskazówkom spójności i jej braku. Chcemy też eksplorować czym jest spójność, a czym perfekcjonizm, czym brak spójności, a czym po prostu bycie niedoskonałym człowiekiem.

 Ja i Ty – jak rozmawiać o spójności i jej braku?

Drugi aspekt – to będzie soczewka Ty – dialog na temat tego, co ja odbieram jako niespójne w zachowaniu drugiej osoby lub ktoś inny odbiera moje zachowanie jako niespójne. Zaprosimy Cię do przejścia od oceniania opartego na moralności do ewaluacji opartej na obserwacjach, uczuciach i potrzebach.

 Ja w zespole – równowaga dialogu i działania

Trzeci aspekt– to soczewka zespołu. W jaki sposób radzimy sobie z codziennymi wymagającymi sytuacjami, które wystawiają na próbę nasz system wartości? 

Co to dla Ciebie znaczy, że cel uświęca środki? W jakich obszarach usprawiedliwiasz środki, aby osiągnąć cel? Jak zatroszczyć się o równowagę pomiędzy działaniem, które zbliża nas do celu a dialogiem, który zbliża nas do siebie?

Ja w systemie, który promuje inne wartości niż te, którymi ja wybieram się kierować

Czwarty aspekt – soczewka systemowa. Jak funkcjonować w systemach, które działają według innych przekonań, wartości niż te, które my wybieramy? Jak wciąż pozostawać w miejscu wyboru i mocy nawet gdy inni nas nie rozumieją? Jak zgodnie z naszymi wartościami wpływać na system, żeby stał się bliższy naszym wartościom?

Nasza filozofia dotycząca zasobów – przepływu pieniędzy i energii

 

Otwarte warsztaty ani nie mają ceny, ani nie są za darmo. Zapraszamy Ciebie do ekonomii daru, gdzie zasoby płyną od osób, które mogą się nimi podzielić do osób, które ich potrzebują. 

To, co otrzymamy wesprze nas w zaspokajaniu naszych potrzeb oraz w oferowaniu kolejnych warsztatów, mediacji, kręgów naprawczych, sesji coachingowych w przyszłości. Ufamy, że wszyscy chcemy dbać o siebie nawzajem, w tym przypadku o to, byśmy mogły wykonywać naszą pracę i dzielić się naszą pasją oraz żeby wszyscy mogli się uczyć niezależnie od zasobów finansowych. 

 

ILE CHCIAŁYBYŚMY ZEBRAĆ  OD CAŁEJ GRUPY?

Poniżej podajemy Ci kwoty, żeby pomóc Ci się zorientować w naszych potrzebach i żeby łatwiej Ci było podjąć decyzję, jaką kwotą chcesz nas wesprzeć. Przygotowując i prowadząc otwarte warsztaty online we 3 potrzebujemy zebrać poniższe kwoty od wszystkich uczestników, tak aby zaspokajać te z naszych potrzeb, do których w naszym społeczeństwie potrzebne są pieniądze. Różne kwoty wspierają nas w zaspokajaniu różnych potrzeb. 

 

Chciałybyśmy zebrać od całej grupy w dla nas 3

  • 750 zł na zaspokojenie podstawowych potrzeb, tj. mieszkanie, jedzenie, opłaty
  • 880 zł na to co powyżej plus zadbanie o siebie, np. odpoczynek, empatia, superwizja
  • 1140 zł na to co powyżej plus zadbanie o rozwój, np. czytanie, udział w warsztatach, 
  • 1390 zł na to co powyżej plus dzielenie się zasobami finansowymi z innymi

 

Zakładając, że zapisze się 10 osób 

podstawowe potrzeby 75 zł -----------------------------------------------------------------139 zł  obfitość

Równocześnie chcemy zastrzec sobie możliwość, że ruszymy z warsztatami, gdy zbierze się minimum 8 chętnych oraz na 7 dni przed warsztatami będziemy miały zebraną minimalna kwotę, czyli 750 zł. 

Jeżeli chciał(a)byś przekazać inne zasoby niż finansowe, sprawdź proszę z nami czy te zasoby są nam teraz potrzebne. 

 

ILE CHCIAŁABYŚ / CHCIAŁBYŚ PRZEKAZAĆ?

Zatem zastanów się nad dwoma pytaniami

- Ile chcesz nam przekazać?

- Ile możesz nam przekazać?

A następnie wybierz proszę mniejszą z tych dwóch kwot i wpisz ją w formularzu. Prosimy o podanie jednej kwoty związanej ze wszystkimi materiałami i nagraniami, na które się będziesz zapisywała / zapisywał..

Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek informacji lub wsparcia, żeby wybrać kwotę, śmiało skontaktuj się z nami na magdalena.a.baranska@gmail.com lub 693684407. Każda taka rozmowa jest dla mnie cenna, bo zawsze odkrywam coś nowego z Wami.

 

Jeśli chcesz zagłębić się w temat ekonomii daru przeczytaj

https://leance.org/ekonomia-daru-leance/

https://leance.org/o-bananach-saksofonie-i-pieniadzach-w-swiecie-zyrafy/

Jak się zapisać na kurs?

 

  1. Uzupełnij formularz.
  2. Przekaż przelewem zadeklarowaną kwotę w ciągu 3 dni od wypełnienia formularza. Numer konta podajemy w potwierdzeniu wypełnienia formularza zapisów. Jeżeli nie otrzymasz go, zajrzyj do spamu.
  3. Po otrzymaniu przelewu wyślemy link do spotkania. Jeżeli zapisujesz się na mniej niż 7 dni przed warsztatami, w których chcesz wziąć udział, po dokonaniu przelewu wyślij potwierdzenie na biuro@leance.org.

Kontakt

Magda Barańska magdalena.a.baranska@gmail.com, tel. 693 684 407

Brygida Dynisiuk bdynisiuk@gmail.com, tel. 571 277 770

Marta Kułaga marta.kulaga@leance.org, tel. 502 474 224