Ładowanie Wydarzenia

Świat, w którym żyjesz

 

Wstęp do Porozumienia bez Przemocy - online

7, 14, 21, 28 kwietnia 2020, w godzinach 19-21

Planowany termin warsztatów na żywo 12,13 września 2020

 

"Mózg serwuje nam swego rodzaju opowieść, a każdy z nas wierzy w jej treść"
David Eagelman Mózg, opowieść o nas

Uporządkuj swój wewnętrzny świat
Czy masz świadomość, że nieustannie w twojej głowie toczy się opowieść? Na temat  samego siebie, innych ludzi, relacji, związków. Czasami te głosy są ciche, czasem niemal krzyczą, czasem bardziej ci służą, a czasem mniej. Być może są momenty, w których chcielibyśmy się od nich uwolnić, nie słyszeć ich. Na warsztatach dowiesz się czemu służą te głosy i w jaki sposób można nimi zarządzić, po to aby uzyskać więcej wewnętrznego spokoju i jasności.

Doświadcz, jakie elementy komunikacji blokują kontakt.
Język jest nawykiem. "Mówi nam się", nawet nie chcąc, odtwarzamy pewne wzorce językowe w określonych kontekstach. Możemy sobie uświadomić, że mówimy to, czego nie chcemy, że mówimy językiem swoich rodziców, nauczycieli lub innych ważnych osób. Na warsztatach doświadczysz  czym jest język statyczny, a czym język procesu, jaki sposób mówienia nas więzi, a jaki uwalnia. Dzięki przyjrzeniu się blokadom komunikacyjnym zyskasz więcej świadomości w jaki sposób chcesz mówić, jak chcesz zmieniać język, którym się posługujesz.

Odkryj elementy komunikacji
Dzięki przećwiczeniu czterech kroków do porozumienia zyskasz większą jasność co i w jaki sposób chcesz powiedzieć.  Te cztery kroki zaprowadzą Cię do skutecznej komunikacji poprzez zrozumienie siebie i tego, co pragniesz aby się wydarzyło oraz tego, w jak sposób możesz zyskać więcej wpływu na swoje otoczenie. Dzięki temu uzyskasz więcej wolności i wyboru, jak chcesz reagować w trudnych momentach.

Doświadcz, skąd się biorą uczucia
Uczucia mogą nam pomagać doświadczać radości  życia i kontaktu z innymi, a lęk przed nimi może sprawiać, że wycofamy się i nie podejmiemy działań, lęk przed bólem zahamuje chęć budowania relacji i bycia we wspierającej społeczności. Trudne emocje mogą nas zaślepiać i utrudniać podejmowanie służących nam decyzji. Dzięki ćwiczeniom bedziesz miał szansę odkryć skąd się biorą uczucia. Jaki jest wpływ myśli, osadów, interpretacji oraz doświadczeń na powstawanie emocji? Czemu one służą i jak nimi zarządzać?

Odkryj głęboki kontakt z potrzebami
Czuję, bo potrzebuję. Głęboką motywacją naszych myśli, słów i czynów są potrzeby - zaspokojone lub niezaspokojone. Cokolwiek ludzie robią, zaspokajają swoje potrzeby w najlepszy w jaki potrafią sposób. Uzyskaj jasność, co jest dla Ciebie ważne i jak o to zadbać, aby uniknąć działań, które są impulsywne, nawykowe i nie przybliżają cię do świata w jakim chciałabyś żyć. Spotkaj się ze swoimi potrzebami na głębokim poziomie, aby uzyskać emocjonalną wolność i spokój.

Odkryj moc prośby
Wokół próśb jest dużo zamieszania - można wstydzić się prosić, uważać, że proszenie jest oznaką słabości, że coś powinno samo się wydarzyć, albo ktoś po prostu powinien wiedzieć i to zrobić. Kiedy bardzo chcemy, aby coś się wydarzyło, może być naprawdę trudno o to prosić - po prostu uważamy, że tak ma być i żądamy. Jak formułować prośby, aby miały większą szanse na spełnienie? Jak być wytrwałym, a jednocześnie otwartym na usłyszenie odmowy? Jak zwiększyć swój wpływ na otaczającą cię rzeczywistość?

A co dzięki temu może stać się możliwe?
Dzięki doświadczeniu empatii, umiejętności rozpoznawania i wyrażania swoich emocji w bezpieczny, nieraniący sposób oraz świadomości potrzeb, będziesz w stanie lepiej nawiązywać kontakt, słuchać i mówić o sobie, znajdowac porozumienie oraz rozwiązanie, które jest akceptowalne dla wszystkich.

Informacje zwrotne od uczestnikw poprzedniego warsztatu

Chcę powiedzieć, że to bardzo wartościowy, dobry czas dla osób zainteresowanych NVC i żeby się nie wahać

Warto sprawdzić w praktyce narzędzia komunikacji, żadna wiedza teoretyczna tego nie przekaże. To wspaniałe i bardzo budujące, że jest coraz więcej ludzi którzy uczą się i nauczają NVC zmieniając na lepsze siebie i świat wokół.
Techniki pokazane podczas warsztatów jak np. możliwość dialogu z pozycji kilku krzeseł, bardzo obrazowo pozwalają przyglądnąć się naszej komunikacji i temu co ją utrudnia, ale co najważniejsze -poprawić ją i lepiej zrozumieć druga stronę. Bardzo cenne warsztaty. Polecam 🙂

Dla kogo są te warsztaty?
✓dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość swoich relacji na płaszczyźnie zawodowej i/lub prywatnej,
✓ dla liderów i menadżerów, którzy chcą poprawić efektywność pracy w zespołach,
✓dla osób szczególnie zainteresowanych budowaniem głębokiego kontaktu z innymi: coachów, trenerów, nauczycieli, psychologów i pedagogów,
✓dla wszystkich, którzy chcą poznać podstawy Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication, NVC),

Trenerzy

Marta Kułaga Leance Kraków

Marta Kułaga

Marzę o świecie, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce pełne sensu, radości i spełnienia. Realizuję to marzenie współtworząc turkusową organizację Leance, prowadząc żłobek i przedszkola Krasnal, a także wspierając firmy we wdrażaniu konstruktywnej komunikacji oraz kultury współpracy i współodpowiedzialności. Prowadzę indywidualne sesje mediacji i coachingu, wierząc, że każdy z nas może być zmianą, którą pragnie widzieć w świecie. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, coacherką oraz mediatorką. NVC jest dla mnie perspektywą postrzegania świata i ludzkich działań poprzez potrzeby, wolnego od osądzania i obwiniania.

Kiedy?

7, 14, 21, 28 kwietnia 2020, w godzinach 19-21, z 10 minutową przerwą
online, na platformie zoom.us

Ile to kosztuje?

Jest dla nas wyzwaniem, jak poprosić o wkład finansowy, ponieważ chcemy zadbać o 4 rzeczy na raz:

  • sprawić, by warsztaty się odbyły, tak byśmy my i wszyscy uczestnicy mogli się uczyć,
  • sprawić, by warsztaty były dostępne bez względu na posiadane środki finansowe,
  • zadbać o środki finansowe trenerów i organizatorów,
  • ułatwić Ci podjęcie decyzji, ile chcesz i jesteś w stanie wnieść swój wkład.

Jeśli potrzebujesz łatwości w podjęciu decyzji o wysokości płatności, kwota dla Ciebie to 520 PLN.

Jeśli uczestniczysz w imieniu firmy, która pokrywa Twoje koszty prosimy Cię o zapłatę 700 PLN.

Chcesz wybrać inną kwotę?

Jeśli chcesz wybrać inną kwotę, zapoznaj się z poniższym tekstem:

  • Chcemy zebrać 5000 PLN, aby to wydarzenie się odbyło przy wszystkich pokrytych kosztach zewnętrznych (sala i wyżywienie dla trenerów i organizatorów, koszty transportu, materiały, sale konferencyjne, wynagrodzenie trenerów).
  • Chcemy zebrać 8000 PLN, aby pokryć wszystkie koszty zewnętrzne warsztatów i zadbać o potrzeby materialne trenerów i organizatorów.

Zapraszamy więc do podjęcia decyzji, ile jesteś gotów i w stanie wnieść swój wkład za pomocą widełek cenowych 390 - 1040 PLN zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Jeśli masz stabilność płac, oszczędności i bezpieczeństwo w swojej sytuacji finansowej, wybierz kwotę od 520 PLN.
  • Jeśli zmagasz się z zasobami finansowymi, wybierz kwotę od 390 PLN lub skontaktuj się z nami w celu znalezienia opcji, która działa dla nas wszystkich (np. raty).

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące rejestracji lub płatności.

Rejestracja

 

Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz i dokonać wpłaty w ciągu 7 dni od rejestracji.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: marta.kulaga@leance.org