Ładowanie Wydarzenia

💞 W czasie kursu zdobędziesz wiedzę dotycząca założeń Porozumienia bez Przemocy (NVC – ang. Nonviolent Communication), umiejętności budowania bliskiej relacji z dzieckiem z zachowaniem jego autonomii i dbaniem o siebie, umiejętność współpracy z rodzicem bazującej na uwspólnionych wartościach, postawę urzeczywistniającą w praktyce filozofię Porozumienia bez Przemocy.

🎯 CELEM KURSU jest rozpowszechnianie umiejętności komunikacji empatycznej wśród osób sprawujących opiekę nad dziećmi dzięki uczestnictwu w długofalowym procesie obejmującym różne aspekty budowania relacji z dzieckiem.

👉 ZAKRES TEMATYCZNY:
– podstawy i założenia Porozumienia bez Przemocy
– neurobiologiczne podstawy rozwoju mózgu
– komunikaty blokujące kontakt i jak ich unikać
– słuchanie z empatią
– autoempatia i wyrażanie siebie
– praca nad złością,frustracją i trudnymi emocjami u nauczyciela
– zamiast kar i nagród – o informacji zwrotnej
– towarzyszenie dziecku w przeżywaniu trudnych emocji
– jak rozwija się empatia u dzieci
– jak na bazie empatii budują się kompetencje społeczne
– jak reagować na dziecięce “nie” i jak odmawiać dziecku
– zabawy rozwijające świadomość emocji i inteligencję emocjonalną
– czym są empatyczne bajki i jak z nimi pracować
– podstawy mediacji między dziećmi
– jak rozmawiać z rodzicami


KWESTIE ORGANIZACYJNE

🚗 Terminy zjazdów:

I weekend:
26-27.02.22 Marta Kułaga

II weekend:
05-06.03.22 Magda Sendor

III weekend:
02-03.04.22 Agnieszka Misiuk

IV weekend:
23-24.04.22 Ewelina Owsianka-Janas

V weekend:
14-15.05.22 Monika Szczepanik

VI weekend:
28 -29.05.22 Marta Kułaga, Ewelina Owsianka-Janas

W soboty warsztaty odbywają się w godz. 10-18, w niedziele, godz. 9-16.


💞 PROWADZĄCE:
▫ Marta Kułaga
▫ Agnieszka Misiuk
▫ Monika Szczepanik
▫ Magda Sendor
▫ Ewelina Owsianka-Janas

🌟 MATA KUŁAGA
Idea Porozumienia bez Przemocy jest dla niej filozofią, perspektywą postrzegania, świata – spotkaniem się ze współodczuwaniem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania, uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania.
Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, posiada też certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Jest założycielką i dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie, które prowadzi od 2000 r. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza; rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych.
Obecnie współtworzy również turkusową organizację Leance sp. z o.o.
W swojej pracy łączy podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi.
Jak sama mówi: “Po 16 latach prowadzenia przedszkola mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy bardzo dużo – wypracowaliśmy komunikaty oparte na założeniach NVC, strategie zachowań w różnych sytuacjach, realizujemy programy wychowania emocjonalnego, edukację międzykulturową, znajdujemy wciąż nowe sposoby, aby w pełni wyrażać nasze wartości – empatię, szacunek, otwartość, dojrzałość, bezpieczeństwo.”

🌟 AGNIESZKA MISIUK
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, terapeutka dziecięca, wykładowca akademicki. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautorka książki pt.: „Diagnozowanie kompetencji społecznych dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym”.
Prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i terapeutów dotyczące wspierania dzieci w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, rozwijania umiejętności wychowawczych, komunikacji interpersonalnej i diagnostyki pedagogicznej. W swoich działaniach opiera się na założeniach psychologii humanistycznej, starając się podążać za potrzebami dziecka oraz postrzegać sytuacje trudne przez pryzmat Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy.
Prywatnie jest żoną i mamą dwóch wspaniałych córek.

🌟 MONIKA SZCZEPANIK
certyfikowana trenerka porozumienia bez przemocy, mama dwóch dziewczynek, autorka książki “Jak zrozumieć się w rodzinie”. Organizatorka letnich i zimowych obozów rodzinnych w duchu NVC. Pomysłodawczyni i współorganizatorka Konferencji Empatii w Katowicach. W pracy łączy NVC z uważnością, neurobiologią i podejściem Jespera Juula.

🌟 MAGDA SENDOR

Magdalena Sendor, certyfikowana trenerka NVC od 2014 r, mediatorka, coach. Współautorka książki Dogadać się z dzieckiem oraz Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat. Pracuje z opiekunami i nauczycielami przedszkolnymi, szkolnymi, z dziećmi i młodzieżą. Jej główną inspiracją jest NVC, socjokracja i edukacja demokratyczna.
Mama dwójki dzieci – 12 i 15 lat a każde z nich pokazuje jej inny kawałek świata.

🌟 EWELINA OWSIANKA-JANAS

nauczycielka – praktyk, a raczej towarzyszką w drodze, trenerka uwrażliwiającą na budowanie relacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, mediatorka w tymże duchu, nauczycielka jogi, certyfikowana trenerka Uważności dla dzieci wg metody Eline Snel.
Zainspirowana wolnością, neurobiologią, nvc, mindfulness, jogą oraz ajurwedą prowadzi warsztaty, spotkania, sesje indywidualne dedykowane dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom. W ramach wsparcia dzieci w rozumieniu siebie samych, swojego wewnętrznego świata jak i świata relacji z innymi realizuje projekty: “Uważność Żabki” oraz “W żyrafiej wiosce”.
Prywatnie żona z sercem otwartym na piękno BYCIA na planecie Ziemia.

💰 CENA:

  • Standardowa cena: 2700 zł
  • Widełki cenowe: 2370 zł – 3170 zł
    Skalkulowana cena za kurs, która pozwala na opłacenie wszelkich kosztów wynagrodzenia trenerów i organizację  to 2700 zł zł. Chcemy jednak, aby kurs ten był jak najbardziej dostępny dla wszystkich, więc proponujemy widełki cenowe. Jednocześnie jeśli masz możliwości i chcesz wesprzeć nas i innych zapraszamy Cię do wniesienia wyższej opłaty.
  • Jeśli z jednej instytucji przybędą dwie osoby, wówczas obowiązuje je cena 2100 zł.

Przy zapisie obowiązuje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 500 zł (zaliczka jest wliczona w pełną kwotę za kurs, nie jest to dodatkowa opłata).

📝 Zapisać się można poprzez poniższy formularz lub pisząc na maila:
wdrodzedoempatii@gmail.com

Dane do przelewu:

Marta Kułaga, Joanna Nowicka Leace s.c. spółka cywilna

ul. Rękawka 10/15 30-535 Kraków

PL 83 1050 1445 1000 0092 8923 2457  SWIFT INGBPLPW

Zapraszamy!

FORMULARZ ZAPISU NA KURS