z_arch_Agata Olszak-Szymula

Agata Szymula-Olszak - Strefa Relacji
Jestem  trenerką  rozwoju  osobistego  i  komunikacji  od  2010 roku. W swojej pracy inspiruję się przede wszystkim metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC), którą praktykuję i szerzę na co dzień.  Moja przygoda z trenerstwem rozpoczęła się od stworzenia autorskiego projektu pierwszych w Polsce warsztatów dla macoch, które zaowocowały powstaniem 2-letniej grupy empatii.

Od kilku lat prowadzę warsztaty i grupy empatii m.in. dla rodziców, nauczycieli, młodzieży, trenerów i coachów.

Wierzę, że relacje są jednym z ważniejszych źródeł szczęścia, dlatego moją misją w zawodzie trenera jest wspieranie innych w budowaniu relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym zrozumieniu, autentycznym kontakcie oraz umiejętności empatycznego słuchania siebie i innych. W swojej pracy cenię sobie żywy kontakt z ludźmi oraz wymianę doświadczeń, które są nieustanną inspiracją do rozwoju zarówno dla mnie, jak i dla uczestników szkoleń.

Swoją wiedzę i umiejętności i z zakresu NVC zdobywam, uczestnicząc w szkoleniach certyfikowanych trenerów NVC z Polski i z zagranicy: Ewa Orłowska, Ian Patey, Eva Rembala, Monica Reu, Miki Kaschtan, Pernille Plantener, Liv Larsson, Frank i Gundi Gaschler.

Ideę komunikacji empatycznej nieustannie szerzę poprzez organizowanie wydarzeń i szkoleń z zakresu NVC, współorganizowanie cyklicznych grup empatii, a także wypowiadając się w polskich mediach (m.in. Newsweek, Charaktery, Zwierciadło, TVP 2 – „Pytanie na śniadanie”, „Dzień Dobry TVN”, Radio Kraków) oraz rozpowszechniając informacje w mediach społecznościowych (m.in. NVC Kraków oraz Strefa Relacji na Facebooku).

Prywatnie jestem żoną, mamą dwójki dzieci i macoszką. Miłośniczką kaszubskich jezior, dobrego kina, muzyki świata i literatury psychologicznej. Pasjonatką nieustannego rozwoju osobistego.
Inspiruję się mottem:

„Nie pytaj się, czego potrzebuje świat – pytaj siebie, co cię ożywia, i rób to. Ponieważ to, czego potrzebuje świat, to przywróceni do życia ludzie” (Harold Whitman).

Wykształcenie:

  • Akademia Mistrzów Treningu o profilu transformacyjno-rozwojowym, Grupa Trenerska Mentor (poziom EQF-V, starszy trener)
  • Studium „Porozumienia Bez Przemocy”, Dojrzewalnia Róż (16 dni szkoleniowych)
  • Trening “Coaching oparty na potrzebach”, Business By Heart, Strefa Relacji, Rubikon Marta Kułaga (9 dni szkoleniowych)
  • Kurs Lidera Socjoterapii, Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków
  • Praktyk NLP, Fundacja Laurus Nobilis
  • Kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny, Galicyjski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
  • Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
  • Kulturoznawstwo, studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim