z_arch_Aneta Ryfczyńska

aryfczynska

Moje życie to rozwój osobisty, moda i pisanie.

Nazywam się Aneta Ryfczyńska. Prowadzę warsztaty dla kobiet i inspiruję je do wzmacniania poczucia wartości oraz do dążenia ku autentyczności. Jestem trenerką rozwoju osobistego.

Gdy byłam dzieckiem, intrygowała mnie maszyna do szycia mojej babci.

Maszyny nie wolno mi było dotykać, więc szyłam ręcznie. Do dziś posiadam w szafie pudło pełne sukienek dla lalek uszytych nitką niepasującą kolorem do tkanin. Ze światem projektantów związałam się na prawie 10 lat. Tuż po urodzeniu córki wszystko wywróciło się do góry nogami, ale chwilę później puzzle poskładały się na nowo. Przypomniałam sobie, że zawszechciałam pracować z kobietami, organizować warsztaty, zajmować się rozwojem osobistym, kreatywnością i pisaniem. Moje wewnętrzne dziecko zaczęło krzyczeć: „Ja tu jestem! Chcę się wyrażać!”.

Prowadzę warsztaty, bo chcę wspierać kobiety i dzielić się tym, co umiem.

Podczas organizowanych przeze mnie spotkań dowiesz się konkretnych rzeczy: jaka jest Twoja sylwetka i jak w szybki i łatwy sposób możesz ją ubrać, by czuć się dobrze i równie dobrze wyglądać; jakie są prawdy i mity na temat ubierania się; dlaczegonie wierzę w metamorfozy i dlaczego uważam, że nie dają one poczucia szczęścia; jak odzyskać kontakt z ciałem; jak strategicznie zorganizować swoją szafę, by posiadać ubrania na wiele okazji i wreszcie – czym jest komunikacja poprzez wygląd i dlaczego bywa tak istotna?

W trakcie warsztatów nie krytykuję Twojego ciała, nie nakłaniam Cię do odchudzania czy diametralnej zmiany szafy, nie zachęcam do kupowania ubrań określonych (i często drogich) marek.

Aneto, po Twoich warsztatach bardzo zmieniło się moje podejście do ubierania się. Najbardziej korzystam z podziałów. Mam też poczucie, że ubrania pracują dla mnie, a ja wyglądam tak, jak chcę. Bardzo Ci dziękuję za wszystko, za Twoją wiedzę i cały proces. 

Lidia, mama  trójki  dzieci

Zapraszam do udziału w moich warsztatach z pracy z wyglądem.

Organizuję spotkania, grupy i warsztaty umożliwiające Ci znalezienie miejsca i czasu na pracę z ciałem oraz zbadanie swoich potrzeb i uczuć poprzez kontakt z sobą i swoją cielesnością. A wszystko w kontekście Porozumienia bez przemocy (NVC –Non-violent communiaction), którego jest fanką i zwolenniczką.

Piszę, bo mnie to kręci.

Blog Życie na miarę jest miejscem, które pokazuje moje podejście do ubierania się i wyglądu oraz wyraża mój stosunek do ciała i cielesności. Zawiera mnóstwo wskazówek na temat tego, jak się ubierać. Piszę w nim również o stylu, historii ubioru i zasadach komunikacji poprzez wygląd. Misją bloga jest wspieranie właśnie Ciebie w budowaniu poczucia własnej wartości i pokazywanie, jak zadbać o siebie poprzez wygląd, żebyś dobrze czuła się ze sobą na co dzień. Poruszam w nim również tematy rozwojowe, takie jak kontakt z ciałem, oddech, wstyd.

W wolnych chwilach piszę dla dzieci. Jestem współautorką bloga dla dzieci i rodziców Przyjaciele żyrafy oraz dwóch tomów bajek o empatii: Przyjaciele żyrafy oraz Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła. LULU_okładka_przódW październiku 2015 roku ukaże się również bajkowa opowieść o autentycznym wyrażaniu siebie – Lulu.

 

 

 

Porozumienia bez przeocy uczyłam się m.in. u trenerów: Miki Kashtan, Liv Larsson, Eva Rambala, Anna Mills, Newt Bayle, Ike Laseter, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Sarah Peyton, Sabine Geiger. Od 2012 roku korzysta z superwizji trenerskiej.

Bardzo interesuje mnie  praca Brene Brown, ukończyłam kursy dotyczące pracy nad życiem autentycznym według jej programu: Daring greately oraz Rising strong.

Kursy i szkolenia:
§  Szkoła Trenerów Dojrzewalni Róż
§  Intensywny Kurs Mediacji NVC  – Non-violent communication
§  Coaching Oparty na Potrzebach – prowadząca: trenerka CNVC Pernille Plantener
§  Złość, lęk i poczucie winy – prowadząca: trenerka CNVC  Liv Larsson
§  Zwiększ Wpływ na Rzeczywistość – kurs dla trenerów stworzony przez trenerkę CNVC Miki Kashtan – prowadzące: trenerki Roxy Manning, Sabine Gaiger
§  Startuj, jako Coach, Momentum Coaching Małgorzata Żukowski
§  Kurs stylizacji kobiecej, Kobieca perspektywa
§  Kurs stylizacji męskiej, OSA Monika Jurczyk
§  Kurs dla stylistów stopień I, Beauty Lux
§  Analiza z wyglądu, Instytut NAO w Łodzi;
§  Kurs Creating A Fashion Collection- Central St. Martin’s College of Art and Design w Londynie;