Zamiast oceny – tworzenie kultury feedbacku – Feedback po warsztacie

Informacje zwrotne po warsztacie, który odbył się w dniach 16-17.01.2017 w Krakowie

Prowadzący: Marta Kułaga i Piotr Leszczyński

Szkolenie było wyśmienite. Bardzo dobra proporcja pomiędzy wiedzą, praktyką, doświadczaniem, przerwami, czasem wolnym. Doskonali trenerzy dający przestrzeń. Czułam się zaopiekowana. Wiele nowych informacji i cały bagaż doświadczeń i nowych umiejętności do codziennej praktyki. Szkolenie poleciłabym każdemu, bo idea Feedbacku z elementami NVC jest bardzo pomocna w dbaniu o właściwe relacje. Zaczerpnęłam wiele inspiracji, byłam przy sobie, spotkałam cudownych ludzi. Dziękuję! To był taki moment “WOW”, który na pewno pozostawi ślad w moim życiu.
Joanna, lider zespołu w dużej korporacji

 

Marto i Piotrze, bardzo dziękuję za nasze spotkanie. Pokazaliście mi “świat bez prawd”, co jest bardzo dla mnie cenne – żeby pozwolić sobie na luksus dbałości o relację odkładając na bok szukanie prawdy za wszelką cenę. Ważna dla mnie była duża ilość praktyki, co pomaga mi zintegrować nowe umiejętności z ciałem. Tematy przedstawione były w sposób łatwy dla mnie do przyjęcia. Wyjeżdżam z głową i sercem pełnymi dobrych wspomnień, wrażeń, wiedzy i z niecierpliwością pragnę rozpocząć praktykę. Dziękuję za Wasz entuzjazm, energię, i meritum. Mam nadzieję, że do zobaczenia.
Lena, lider zespołu w dużej korporacji

 

Bardzo dużo praktyki, praca na własnych przykładach, dobra dynamika warsztatu – pilnowanie czasu i elastyczność. Przejrzysta struktura feedbacku zaprezentowana w różnych formach: opisowej (handout), przestrzennej (dance-floor), słuchowej (przykłady). Bardzo wysoki poziom zaufania i bezpieczeństwa. Praca na praktycznych, żywych, trudnych, “mięsnych” przykładach uczestników. Jasność w wypowiedziach i prezentacjach prowadzących (mówienie + zapisywanie istotnych elementów). Zakres materiałów adekwatny do długości warsztatu. “Zwolnienie” na początku. Dziękuję!
Ania, HR Bussiness Partner

 

Wiele rzeczy było dla mnie nowych i trudnych. Wciąż sporo przykładów nie jestem w stanie przetransformować. Mam problem w doborze odpowiednich zdań i opisie tego, na czym mi zależy w kontekście wykonywania pracy przez pracowników. Mam też świadomość, że wiele z tych trudności wiąże się z moimi przekonaniami i niepewnym poczuciem własnej wartości. Chcę i potrzebuję zmiany i wiary we własne możliwości. Myślę, że narzędzia i sporo notatek z warsztatu pomogą mi: w ustrukturyzowaniu moich informacji zwrotnych do pracowników; w wyrażaniu uznania dla pracy, jaką wykonują pracownicy na rzecz firmy; w wyrażaniu mniejszej uległości co do faktycznych oczekiwań wobec pracowników. Chciałabym za jakiś czas spotkać się znowu i sprawdzić, jak tam z tym moim feedbackiem na dany moment jest.
Kasia, prowadzi Klub Malucha

 

Warsztat pozwolił mi z innej perspektywy zobaczyć Feedback i jego zastosowanie nadając nową jakość relacjom zawodowym i kulturze organizacji. Ważne były dla mnie: pełne sensu i otwartości 2 dni; sposób podawania wiedzy – jasny i przejrzysty; pogłębienie wiedzy poprzez praktykowanie; ciekawe i różnorodne ćwiczenia – praca samodzielna, w dwójkach, w trójkach; struktura szkolenia, przy jednoczesnym podążaniu za grupą i procesem; zmiana i transformacja już podczas samego warsztatu. Zabieram do zastosowania w relacjach wszystkich, nie tylko zawodowych. Proszę o kontynuację.
Asia, trener, coach.

 

Ten warsztat był pełny pozytywnych uczuć, które dały mi poczucie, że jest prowadzony przez osoby szczere, pragnące dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a jednocześnie dbające o rozwój uczestników oraz o ich komfort pod każdym względem. Atmosfera otwartości, zaufania, dobrych intencji bardzo mi się udzieliła i pozostanie ze mną na długo. To dla mnie ważne, że ze mną byliście i zapoczątkowaliście dla mnie nową, inną wizję tego, w jaki sposób mogę się komunikować.
Konrad, prowadzi biuro projektów. 

 

Dziękuję bardzo za warsztaty. Dały mi zarówno konkretne narzędzia w postaci struktury konstruktywnego feedbacku, jak i radość z obcowania i pogłębiania NVC. Biorę to dla siebie, jako wielką wartość, bo ważny jest dla mnie rozwój i jakość moich relacji w pracy i w życiu osobistym. Dziękuję za Waszą uważność i gotowość do zatrzymywania się i pogłębiania pojawiających się na bieżąco wątpliwości i pytań. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w Waszych warsztatach. Dziękuję.
Anonim

 

Szkolenie jest warte poświęcenia czasu. Praktycznie pokazuje Feedback w realnych sytuacjach i daje wskazówki, jak sobie radzić. Duże pole do eksperymentowania, podkręcania, sprawdzania reakcji rozmówcy, tak by zobaczyć, co się stanie. Uczy sztuki komunikacji, dialogu w oparciu o empatię. Dla mnie to pierwsze spotkanie z ideą NVC – bardzo pozytywne. Mam zamiar implementować zdobytą tu wiedzę w praktyce.
Anonim