Growing Together Online

Growing Together Online

Temat przewodni: Bez ściemy – o radykalnej uczciwości i (samo)świadomości

 

Warsztaty online dla osób dzielących się Porozumieniem bez Przemocy

Prowadzenie: Marta Kułaga, Magdalena Malinowska i Paulina Orbitowska-Fernandez

 

9 listopada 2020, 17:30-21:00, ZOOM

Dzielisz się Porozumieniem bez Przemocy jako trener/trenerka i pragniesz zwiększyć jakość swoich działań?

 

Tęsknisz za wspólnotą trenerską, dzieleniem się dobrymi praktykami i wzajemną inspiracją?

 

Jesteś w procesie certyfikacji CNVC i zależy Ci na dogłębnym zrozumieniu wszystkich procesów Porozumienia bez Przemocy?

 

A może jesteś certyfikowaną trenerką/trenerem NVC i chcesz dalej rozwijać swoje kompetencje, jednocześnie wspierając społeczność NVC?

Zapraszamy na warsztaty z cyklu „Growing Together Online”.

Każde spotkanie dotyczy innego tematu związanego z szerzeniem Porozumienia bez Przemocy poprzez szkolenia. Tematem przewodnim tego spotkania będzie radykalna uczciwość oraz (samo)świadomość w pracy trenerskiej. 

Przyjrzymy się: 

 • czym jest dla nas uczciwość
 • jak formułować oferty szkoleniowe oraz budować relacje z klientami i uczestnikami naszych warsztatów, by uwzględniać integralność z założeniami NVC oraz naszym mottem trenerskim;
 • jak dbać o to, by mieć świadomość swoich ograniczeń (tzw. „blind spotów”) i z tego miejsca dbać o siebie i o grupę.

Dodatkowo w czasie spotkania zwrócimy uwagę na:

 • wewnętrzny konflikt trenera pomiędzy realizacją programu, umową z zamawiającym oraz podążaniem za grupą, 
 • równowagę między transparentnością a dbałością o poczucie bezpieczeństwa uczestników warsztatów.
Oprócz tego naszą intencją jest:
 • budowanie wspierającej się wspólnoty trenerskiej,
 • podnoszenie jakości szkoleń NVC,
 • dzielenie się narzędziami i doświadczeniem,
 • uczenie się oferowania feedbacku wysokiej jakości,
 • przyjmowanie wspierającego i rozwojowego feedbacku,
 • wymiana doświadczeń w pracy z różnymi grupami docelowymi,
 • integracja NVC w pracy trenerskiej,
 • wspieranie się w prowadzeniu szkoleń online.
Dla kogo:
 • dla osób, które dzielą się Porozumieniem bez Przemocy,
 • dla trenerów planujących certyfikację NVC,
 • dla trenerów wewnętrznych w firmach, które wprowadzają Porozumienie bez Przemocy do swoich miejsc pracy,
 • dla certyfikowanych trenerów NVC, którzy chcą rozwijać swój warsztat i dzielić się doświadczeniami.
Kiedy:

9 listopada 2020 (poniedziałek)

Godz. 17:30-21:00 (w trakcie planujemy 15-minutową przerwę)

Forma:

Zapraszamy na spotkania online na platformie ZOOM. Przed szkoleniem otrzymasz link, który pokieruje Cię do spotkania z nami. Potrzebny będzie dostęp do internetu i komputera/telefonu z mikrofonem i kamerą.

Kontakt:

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące spotkań, rejestracji lub płatności: mmalinowska@empathicway.pl

Co mówią uczestnicy poprzedniej edycji "Growing Together"?

caret-down caret-up caret-left caret-right

Zaprosiłaś mnie Marto w podróż, podczas której pokazałaś mi nowe spojrzenie na mnie samą oraz innych, pozwoliłaś mi doświadczyć nowych uczuć, przyjrzenia się sobie z innej perspektywy. Towarzyszyłaś mi w rozumieniu i odkrywaniu nowych i ciekawych obszarów, byłaś ze mną w tej drodze, za to wszystko bardzo dziękuję.

Patti

Spokój i zaufanie, które zyskałam dzięki temu, że mogłam przećwiczyć zadania z assessmentu. Cenne feedbacki oraz możliwość przećwiczenia starych i nowych pomysłów. Ćwiczenia do wykorzystania, którymi inni dzielili się z chęcią puszczania dalej.

Ewa Tyralik

Spotkanie było dla mnie okazją do poznania części społeczności NVC. Dzięki obecności tutaj mam jasność co do tego, jak wygląda proces certyfikacji NVC. Kończę z zaspokojonymi potrzebami radości, wspólnoty kontaktu i rozwoju. Widzę duży sens w spotkaniach grup trenerów. Świętuję poznanie nowych dla mnie osób i integrację wiedzy. Myślę, że tu wrócę.

Magda Kozłowska

Tygiel kreatywności, przestrzeń na spotkanie osób zainteresowanych dzieleniem się NVC z bardzo różnym doświadczeniem, pozwala na szczególne zderzenie pomysłów na ćwiczenia, podejść, pobudzających do refleksji pytań, inspiruje, otwiera nowe perspektywy, a wszystko to w w atmosferze swobody, zabawy i żartu, i równocześnie intelektualnej dyscypliny i pogłębienia kontaktu ze sobą z innymi, i integracji wiedzy z doświadczeniem.

GP

Bycie trenerem, początkującym czy doświadczonym, to jest ciągłe wzrastanie. Bycie na warsztacie "Growing together" to jest czas nasycenia się doświadczeniami innych osób. To czas wzrostu umiejętności i praktycznej wiedzy. Całe mnóstwo feedbacku, inspiracji i radości, a to wszystko w bezpiecznej i radosnej atmosferze.

GF

Ten warsztat dał mi szansę przećwiczenia 3 z 5 zadań assessmentu na 3 tygodnie przed moim assessmentem. To dało mi ogromne wsparcie i połączyło z moimi zasobami i zaufaniem do siebie, oraz wzmocniło moje poczucie przynależności i wspólnoty, a cały warsztat był inspirującą wymianą i cennym doświadczeniem.

Jeśli chcesz zmierzyć się ze swoimi obawami i lękami oraz mieć większą pewność siebie w pracy jako trener, warto wziąć udział. Zwłaszcza, że wszystkiemu towarzyszy bezpieczna, luźna atmosfera.

Magda

Dużo inspiracji, pełna akceptacja i uważność na siebie i na siebie nawzajem. świetna atmosfera. Odkryłam bardzo wiele nowych obszarów, efekt wow! moc kontaktu.

Karolina

Miałam marzenie uczestnictwa w warsztatach, które mnie bardzo nasycą i to było to. Zyskałam poziom świadomej kompetencji, poczułam integrację wielu moich umiejętności.

Alicja

Warsztaty poprowadzą:

Marta Kułaga Leance Growing together – podnosimy jakość szkoleń NVC

Marta Kułaga (trenerka CNVC, coach, mediatorka)

Marzę o świecie, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce pełne sensu, radości i spełnienia. Realizuję to marzenie współtworząc turkusową organizację Leance, prowadząc żłobek i przedszkola Krasnal, a także wspierając firmy we wdrażaniu konstruktywnej komunikacji oraz kultury współpracy i współodpowiedzialności. Prowadzę indywidualne sesje mediacji i coachingu, wierząc, że każdy z nas może być zmianą, którą pragnie widzieć w świecie. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, coacherką oraz mediatorką. NVC jest dla mnie perspektywą postrzegania świata i ludzkich działań poprzez potrzeby, wolnego od osądzania i obwiniania.

Magdalena Malinowska Growing together – podnosimy jakość szkoleń NVC

Magdalena Malinowska (trenerka CNVC, coach)

Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkach, firmach i w organizacjach pozarządowych. Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi.

Paulina Orbitowska-Fernandez Leance Growing together

Paulina Orbitowska-Fernandez (trenerka CNVC, coach, trenerka eduScrum, nauczycielka akademicka)

Pragnę świata, w którym budujemy relacje w oparciu o zasadę wygrany-wygrany, w którym szczerze mówimy o tym, co dla nas ważne, jednocześnie biorąc pod uwagę innych. Prowadzę warsztaty, wykłady oraz szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji w domu, w szkole i pracy oraz narzędzia eduScrum. Pracuję indywidualnie oraz z zespołami, w tym z dziećmi i młodzieżą. Wspieram relacje rodzinne oraz zawodowe poprzez mediacje w nurcie NVC. Prowadzę zajęcia z Komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Ile to kosztuje?

Zależny nam na tym, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z udziału w tym wydarzeniu i jednocześnie chciałybyśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo finansowe, byśmy mogły dzielić się Porozumieniem bez Przemocy jak najdłużej.

Zapraszamy do samodzielnego podjęcia decyzji, jaką kwotę masz gotowość wnieść - proponujemy 200 zł, albo w zakresie od 120 do 350 PLN (to od Ciebie zależy, ile ostatecznie wpłacisz).

Zgłoszenia

Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij formularz i opłać swój udział. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 listopada.


Wpłaty na konto:

Marta Kułaga Rubikon 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189

IBAN PL 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189

BIC INGPBLPW

Tytułem: "Growing together Online 9.11.2020 - Imię i nazwisko"

 

Minimalna liczba uczestników: 10 osób

Organizatorzy:

Leance: www.leance.org

Empathic Way: www.empathicway.pl

Paulina Orbitowska-Fernandez: www.paulinaorbitowska.pl