W czasie 3 godzinnych warsztatów chce podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z 15 lat prowadzenia własnego biznesu – szkoły językowej, przedszkola, żłobka, szkoleń, coachingu. Jakie były początki, jak jest teraz, z jakimi wyzwaniami się mierzę.
Chcę również zaprosić Was do doświadczania, w jaki sposób różne rzeczy, które sobie mówimy i w które wierzymy, mogą nas ograniczać, zatrzymywać, blokować
Co się dzieje, gdy mówisz sobie:
Zacznę, jak będę mieć wystarczająco dużo pieniędzy.
Nie jestem dość dobry.
Nie znam się na przepisach.
Jeszcze skończę ten kurs.
Kulturowy przekaz i moje wyobrażenia o sobie w roli lidera bardzo mnie zatrzymywały, nie potrafiłam docenić tego, co robię. Sukces był gdzieś daleko, wysoko, poza zasięgiem. Jeszcze muszę zrobić to i to, odnaleźć misję życiową, udowodnić.
Mój biznes rósł razem ze mną. Zmieniał się wraz ze mną. Moje myśli dawały początek zmianom. I one się dzieją.
W drugiej części warsztatu zastanowimy się, jak zmodyfikować nasze przekonania, aby lepiej nam służyły w podejmowaniu kroków na które już jesteśmy gotowi i służyły również w nie podejmowaniu kroków na które nie jesteśmy gotowi.
Przedstawię też krótko wspierające paradygmaty w prowadzeniu działalności i we współpracy z innymi:
– „współmoc” – dzielenie odpowiedzialności i władzy,
– perspektywa wyboru zamiast uległości lub rebelii’
– język porozumienia zamiast osądzania.
Dla kogo jest to szkolenie:
– dla wszystkich, dla których praca zawodowa jest ważną częścią życia,
– dla tych, którzy prowadzą własny biznes i chcą wraz z nim się zmieniać,
– dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności.
data: 14.01.2016 r. (czwartek)
godz: 16.30 – 19.30
miejsce: AIP UJ, Kampus UJ, ul. Łojasiewicza 6, budynek Wydziału Matematyki i Informatyki (po wejściu skręcamy w prawo i za szatnią jest Inkubator)
prelegent: Marta Kułaga – właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Jest coachem, trenerką NVC certyfikowaną przez CNVC.
Ilość osób na warsztacie: do 12
Koordynator AIP UJ zaprosił na 3 h inspirującego spotkania z przedsiębiorcą Martą Kułagą, która chętnie podzieliła się swoim doświadczeniem.