Mój własny biznes

Szkolenie „Mój własny biznes” – Marta Kułaga

Wiele osób balansuje na skraju podjęcia roli lidera – pragnie zrobić krok do przodu, ale się wstrzymuje. Dla wielu z nas to nie kwestia zdobycia więcej wiedzy, więcej umiejętności, zrobienia jeszcze jednego kursu albo przeczytania kolejnej książki. Bariera, wobec której stajemy, jest wewnątrz nas, ma więcej wspólnego z naszymi przekonaniami i lękami niż z jakimkolwiek zewnętrznym brakiem.
Many people find themselves balancing on the edge of leadership – yearning to step forward, but holding back. For many of us, it’s not about getting more knowledge, more skills, taking one more class or reading one more book. The barrier we face is often internal, more to do with our beliefs and fears than any external missing piece.

Roxy Manning


W czasie 3 godzinnych warsztatów chce podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z 15 lat prowadzenia własnego biznesu – szkoły językowej, przedszkola, żłobka, szkoleń, coachingu. Jakie były początki, jak jest teraz, z jakimi wyzwaniami się mierzę.

Chcę również zaprosić Was do doświadczania, w jaki sposób różne rzeczy, które sobie mówimy i w które wierzymy, mogą nas ograniczać, zatrzymywać, blokować

Co się dzieje, gdy mówisz sobie:

Zacznę, jak będę mieć wystarczająco dużo pieniędzy.

Nie jestem dość dobry.

Nie znam się na przepisach.

Jeszcze skończę ten kurs.

Kulturowy przekaz i moje wyobrażenia o sobie w roli lidera bardzo mnie zatrzymywały, nie potrafiłam docenić tego, co robię. Sukces był gdzieś daleko, wysoko, poza zasięgiem. Jeszcze muszę zrobić to i to, odnaleźć misję życiową, udowodnić.

Mój biznes rósł razem ze mną. Zmieniał się wraz ze mną. Moje myśli dawały początek zmianom. I one się dzieją.

W drugiej części warsztatu zastanowimy się, jak zmodyfikować nasze przekonania, aby lepiej nam służyły w podejmowaniu kroków  na które już jesteśmy gotowi i służyły również w nie podejmowaniu kroków na które nie jesteśmy gotowi.

Przedstawię też krótko wspierające paradygmaty w prowadzeniu działalności i we współpracy z innymi:

–        „współmoc” – dzielenie odpowiedzialności i władzy,

–        perspektywa wyboru zamiast uległości lub rebelii’

–        język porozumienia zamiast osądzania.

Dla kogo jest to szkolenie:

–        dla wszystkich, dla których praca zawodowa jest ważną częścią życia,

–        dla tych, którzy prowadzą własny biznes i chcą wraz z nim się zmieniać,

–        dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności.

data: 14.01.2016 r. (czwartek)
godz: 16.30 – 19.30
miejsce: AIP UJ, Kampus UJ, ul. Łojasiewicza 6, budynek Wydziału Matematyki i Informatyki (po wejściu skręcamy w prawo i za szatnią jest Inkubator)

prelegent: Marta Kułaga – właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Jest coachem, trenerką NVC certyfikowaną przez CNVC.

Ilość osób na warsztacie: do 12

Koordynator AIP UJ zaprosił na 3 h inspirującego spotkania z przedsiębiorcą Martą Kułagą, która chętnie podzieliła się swoim doświadczeniem.

Marta w inkubatorze_2

 

Marta w inkubatorze_1

 

Marta w inkubatorze_3