Renata Bielańska – trenerka

„ (…) Postanawiam zaryzykować i żyć tak, jakbym miała znaczenie.”

Dana Markova, Nie Umrę Nie Żyjąc

Jestem wędrowcem, w ciągłym poszukiwaniu działań, które mnie karmią. Z marzenia o świecie, w którym jest miejsce dla każdego, wyrosło pragnienie rozprzestrzeniania NVC w grupach defaworyzowanych i wykluczonych.  Porozumienie bez Przemocy  pojawiło się w moim życiu dzięki moim dzieciom. Są one moimi nauczycielami każdego dnia, dzięki nim uczę się uważności i głębszego kontaktu ze sobą na co dzień.

Ukończyłam historię sztuki i kulturoznawstwo (Porównawcze Studia Cywilizacji) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem absolwentką rocznych studiów podyplomowych z mediacji NVC w warszawskim Collegium Civitas. Mam za sobą kilkadziesiąt dni warsztatowych z trenerami NVC z całej Polski. Obecnie jestem zarejestrowaną kandydatką w procesie certyfikacji trenerskiej NVC.

Pochodzę z Zakopanego i niosę w sobie ogromną miłość do gór i wszelkiego kontaktu z naturą. Jestem instruktorką wspinaczki (w tym wspinaczki terapeutycznej), którą sama trenuję od kilkunastu lat i zarażam tą miłością m.in. studentów krakowskiego AWF.