Wiesz, w co wierzysz? Wierzysz, w co myślisz?

Spotkanie z przekonaniami i transformacja tych, które nam nie służą.

Przekonania

:: Bez względu na to, ile będę pracować, i tak nic to nie zmieni.

:: Jestem niekobieca.

:: Mężczyznom/ kobietom nie można ufać.

:: Nie potrafię stworzyć związku.

:: Żeby w życiu coś osiągnąć, trzeba się narobić.


Przekonania

Przekonania to wyobrażenia, idee, jakie mamy o sobie, o innych oraz o życiu: Na miłość trzeba sobie zasłużyć. Uroda szczęścia nie daje. Inni są bardziej interesujący da otoczenia niż ja. Nie potrafię stworzyć związku. Pieniądze są brudne. Wszystkim ludziom należy się godne traktowanie. Żadna praca nie hańbi. Nie można być zależnym finansowo od męża.
Niektóre przekonania powstały wskutek naszych osobistych doświadczeń, inne odziedziczyliśmy po ważnych dla nas osobach. Przekazali nam je rodzina, nauczyciele, partnerzy – czy tego chcieli, czy też nie. Wiele jest osobistych, inne są tak rozpowszechnione, że można je określić jako zbiorowe. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że je mamy. Kiedy indziej – jako oswojone dobrze nam znane, są naszymi wiernymi towarzyszami.
Niektóre przekonania stanowią niezastąpioną bazę, wspierają nas lub wręcz uskrzydlają. Istnieje jednak wiele ograniczających przekonań, które w jakimś momencie życia zaspokajały ważne potrzeby i były istotne dla naszego rozwoju, bezpieczeństwa, zdrowia oraz naszych relacji z innymi. Ale dziś już nam nie służą i blokują nas.
Zmieniliśmy się, jesteśmy na innym etapie rozwoju osobistego, a one zawierają osądy o nas lub/ i o innych, który warto zaktualizować. Mamy jednak szczęście – nawet jeśli to nie zawsze jest bajecznie proste, to przekonania można zmienić! A to z kolei pomaga zmienić związane z nimi zachowania, dzięki czemu każdy może stać się świadomym reżyserem własnego życia.


Na warsztacie chcemy

:: z życzliwością zbliżyć się do przekonań (i siebie),

:: nazwać je – głównie te, które nam nie służą,

:: zdać sobie sprawę z wpływu, jaki mają te przekonania na nasze życie,

:: usłyszeć potrzeby, które są spełnione i te, które pozostają niespełnione z powodu zachowań wynikających z owych przekonań,

:: podziękować za to, na co mimo wszystko pozwoliły do tej pory (bo na coś na pewno pozwoliły),

:: dokonać transformacji, poszukać zamienników,

:: wyznaczyć nowe strategie działania,

:: poszukać wsparcia w procesie zmiany

Po warsztacie

:: może zdarzyć się cud

:: może zaczniemy robić rzeczy, które zawsze chcieliśmy robić,

:: może przestaniemy robić coś, co od dawna chcieliśmy przestać robić i nie udało nam się do tej pory,

:: może droga ku wewnętrznej wolności nabierze nowego kształtu,

:: a może nic się nie zmieni.

Logistyka warsztatu
Gdzie: Kraków; ul. Kobierzyńska 24

Kiedy: 28, 29 maja 2016 (sobota i niedziela), odpowiednio w godzinach 9.00-18.00 i 9.00-16.00

Koszty: 460 zł; para, rodzina, osoby z tej samej instytucji oraz early bird (przy wpłaceniu zaliczki do 29 lutego 2016, uwaga, o tej taryfie decyduje data wpłaty zaliczki, nie data zapisania się) – 400 zł/ osobę; połączenie early bird i para/ rodzina/ ten sam pracodawca – 360 zł/ osobę; osoby poniżej 24 i powyżej 60 roku życia 300 zł

Bezzwrotna zaliczka: 50 zł w momencie zapisania się na konto Marta Kułaga

Rubikon 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189, z dopiskiem „Przekonania”
Warsztat jest otwarty dla osób, które uczestniczyły w przynajmniej czterech dniach szkoleń z Porozumienia bez Przemocy. Ilość miejsc ograniczona (18 miejsc)
Informacje merytoryczne: agnieszka@du-t.com, tel. 503 498 330

Informacje organizacyjne i formularz zapisu: www.leance.org

biuro.leance@gmail.com, tel. 724 630 724

KTO PROWADZI?
Agnieszka Pietlicka
Przekładam idee Porozumienia na życie codzienne od 2002 roku – z większym lub mniejszym sukcesem, co łagodnie daje mi okazję do ćwiczenia pokory. Za każdym razem warto. Odkrycie tematu przekonań było początkiem procesu wewnętrznej zmiany na nieznanym mi wcześniej, nie zawsze wygodnym poziomie. Odkrywałam Porozumienie w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Polsce i USA, m.in. na warsztatach z Marshallem Rosenbergiem. Dzielę się tą filozofią z różnymi grupami zawodowymi. Prywatnie – partnerka, mama dwóch chłopców. Jestem certyfikowaną trenerką PbP.

Formularz zapisu

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Dane do faktury (wymagane)

  Uwagi

   

  Dialogue Unlimited przy współpracy z Fundacją Świadomego Rozwoju wydaje książki z Porozumienia bez Przemocy. Polecam z serii „Porozumiewajmy się”: Komunikacja konstruktywna w biznesie. Przez rozmowę do efektywnego zarządzania, Gabriele Lindemann, Vera Hein
  Dorastanie w zaufaniu, Justine Mol
  Żyrafa i szakal w nas, Justine Mol
  Sen żyrafy. Porozumienie bez przemocy z dziećmi. Scenariusze dla przedszkoli, Frank i Gaudi Gaschler

  W przygotowaniu: Edukacja wzbogacająca życie, Marshall Rosenberg (wznowienie), wersja polska książki Miki Kashtan: Spinning threads of radical aliveness; transcending the legacy of separation in our individual lives.