Chcę zrozumieć, czego naprawdę potrzebujesz – NVC w kontakcie z dziećmi i młodzieżą

 • Termin: 6-7 lutego 2016
 • Miejsce: Kraków, Ogród Harmonii, Ul. Przybyszewskiego 13
 • Prowadzenie: Gundi i Frank Gaschler
 • Tłumaczenie na język polski

 Brak miejsc


Konflikty są nieodzowną częścią codziennego życia w rodzinie, przedszkolu czy w szkole. Potrzebujemy ich po to, aby nauczyć się brać pod uwagę potrzeby wszystkich stron. Po to, by bronić własnych racji i swojego człowieczeństwa. A także po to, by nauczyć się je rozwiązywać. A nasze dzieci i nasi podopieczni uczą się tego od nas.

Jest niezwykle łatwo zobaczyć w drugim człowieku wroga, dać się sprowokować, wejść w rolę ofiary lub agresora, poczuć się winnym lub zawstydzonym. Być może pomaga to zwyciężyć, ale nie buduje relacji z drugim człowiekiem.

Przedszkole Krasnal, LeaNCe i Strefa Relacji zapraszają Rodziców i Nauczycieli na praktyczny warsztat o tym, jak dbać zarówno o siebie, jak i o dzieci w codziennym życiu. Podczas warsztatu będzie można przećwiczyć konkretne sytuacje z życia i znaleźć bardziej wspierający sposób reagowania w sytuacjach konfliktowych.

Warsztat prowadzony jest przez małżeństwo niemieckich terapeutów, mediatorów i trenerów Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication), którzy na co dzień wspierają rodziców i nauczycieli w budowaniu głębokich i pełnych zaufania relacji w rodzinie czy w klasie.

Frank i Gundi mówią o założeniach NVC w sposób bezpośredni i klarowny. W trakcie warsztatów prowadzący odnoszą się do pytań i wątpliwości osób stosujących już NVC w kontakcie z dziećmi. Przywołują przykłady z własnego życia. Podają też praktyczne przykłady zdań oraz ich transformacji na język empatii.

Frank i Gudni Gashler są autorami programu dla przedszkoli „Sen Żyrafy”, bazującego na NVC, który zakłada że:

 • wszystkie nasze działania są próbą zaspokojenia naszych potrzeb
 • wszystkie formy przemocy są tragiczną wyrazem naszych niezaspokojonych potrzeb
 • zaspokajanie potrzeb poprzez współpracę jest korzystniejsze dla wszystkich niż poprzez rywalizację
 • jeśli robisz coś dla innych z własnego wyboru to sprawia ci to ogromna radość

Wkrótce ukaże się również na polskim rynku książka “Sen Żyrafy”.


Podczas dwudniowego warsztatu będziesz:

 • uczyć się, jak dawać dzieciom „korzenie i skrzydła” w ich codziennym życiu
 • ćwiczyć mówienie służące porozumieniu
 • empatycznie słuchać, aby usłyszeć, czego potrzebuje druga osoba
 • rozpoznawać i wyrażać, co faktycznie dzieje się w Tobie
 • ze szczerością i otwartością budować kontakt
 • jasno i wyraźnie mówić, czego chcesz
 • radzić sobie, gdy ktoś mówi nie

Trenerzy: Gundi i Frank Gaschler

frank_i_gundi_gaschler

Moją pasją jest spotykanie ludzi sercem. Chcę bardziej odważnie dzielić się moim światem i jestem ciekawa waszego świata. Jestem kolorowa, wszechstronna, elastyczna i wciąż ciekawa tego, co daje mi życie. Najcenniejszymi darami są Frank i nasze dwie córki. Żyjemy i uczymy się razem. Wiele osób, które spotkałam w mojej podróży z NVC ma szczególne miejsce w moim sercu. Są dla mnie wsparciem w dzieleniu się tym, co odkryłam. Prowadzę szkolenia, doradztwo, mediacje, coaching. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (CNVC), terapeutą terapii systemowej, terapeutą dzieci i młodzieży psychologiem. Jestem człowiekiem.

Gundi Gaschler

 

Moja pasja to praca z dziećmi i rodzinami. Moim pragnieniem jest wspieranie ich w budowaniu dobrego, satysfakcjonującego życia. Moim marzeniem jest, aby dzieci i rodzice byli partnerami, a kobiety i mężczyźni potrafili dbać o własne potrzeby. Chciałbym, aby rodzice dawali dzieciom „korzenie i skrzydła” na swój sposób. By realizować te marzenia prowadzę szkolenia, doradztwo, mediacje, coaching i piszę książki. Jestem certyfikowany trenerem Porozumienia bez Przemocy, mediatorem w firmach i organizacjach, trenerem, pracownikiem socjalnym. A przede wszystkim jestem człowiekiem.

Frank Gaschler

UWAGA:

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które już znają Porozumienie bez Przemocy i chcą więcej jasności i wsparcia w codziennym używaniu tego języka; Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztacie, a nie znasz założeń NVC zapraszamy Cię na bezpłatny warsztat wprowadzający 30 -31 stycznia 2016 

Gundi & Frank Gaschler i grupa

praca w grupie

Gundi & Frank Gaschler

i chwile relaksu