Od wstydu do odwagi – odzyskaj wpływ na swoje życie

Wstyd

 • Termin: 19-20 marzec 2016
  sobota w godzinach 10-17:30
  niedziela w godzinach 10-17:30
 • Miejsce: Kraków, lokalizacja zostanie podana wkrótce
 • Prowadzenie: Beata Kosiacka, Monika Olender

“Wrażliwość nie jest oznaką słabości. To emocjonalne ryzyko jest siłą napędową życia, to matka kreatywności, innowacji i zmian”.

Brené Brown

Zapraszam na 2-dniowe warsztaty, opracowane w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy M. Rosenberga i wieloletnie badania naukowe Dr Brene Brown, jej książki “Z wielką odwagą” i “Dary niedoskonałości” oraz wystąpienia publiczne TEDx.

Podczas warsztatów:

 • przyjrzymy się, skąd się bierze wstyd
 • nazwiemy, jakie myśli, emocje i zachowania pojawiają się pod wpływem wstydu
 • doświadczymy mocy empatii w stawaniu się odważnym, wrażliwym i autentycznym sobą
 • poczujemy co oznacza prawdziwe wyrażanie siebie

Nie rozpoznany wstyd obniża poczucie własnej wartości, popycha w uzależnienia, przeradza się w agresję do innych, stanowi niszczące narzędzie w zarządzaniu ludźmi w szkołach i w pracy. Jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jest częścią nas, o którą trzeba zadbać. Bo wstyd rozpuszcza się w zetknięciu z empatią, w szczerym kontakcie z zaufanymi osobami. I kiedy znika, jesteśmy skłonni do większej akceptacji swoich niedoskonałości, do otwartości na własną bezbronność i wrażliwość. Dopiero wówczas możemy żyć autentycznie, pełnym sercem, bez masek i zbroi.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli pragniesz:

 • Żyć odważnie i realizować swój potencjał
 • Wyrażać i akceptować siebie w pełni
 • Przestać obawiać się “co pomyślą inni?”
 • Uwolnić się od masek i żyć autentycznie
 • Przekazać swoim dzieciom życiową mądrość bez zawstydzania ich
 • Uwolnić się od wewnętrznej krytyki i dążenia perfekcjonizmu

Mam nadzieję, że tym warsztatem zapoczątkujemy wielki ruch w kierunku ODWSTYDZANIA – nas samych, naszych dzieci, naszych najbliższych, współpracowników itd…

To szalenie ważne, żebyśmy otwierając się na wrażliwość, pozwolili sobie na autentyczność, bycie nieidealnymi bez poczucia winy i wstydu. Istotne jest również, aby wyłapywać na co dzień momenty zawstydzenia, uświadamiając sobie z jakiego powodu czujemy zawstydzenie, jakie niezaspokojone potrzeby stoją za tym. Dzięki temu mamy większą szansę na odzyskanie wpływu na swoje życie, swobodę i radość, wybaczenie i spokój.

Opinie uczestniczek/uczestników poprzednich edycji:

Warsztat wyczulił mnie na obecność wstydu w moim życiu w codzienności. W jakich małych momentach czuję wstyd z tyłu głowy, małe ukłucie w sercu. Pozwolił doświadczyć poczucia siły. Sama książka to nie to samo co doświadczyć konfrontacji ze wstydem w najtrudniejszej postaci oraz z empatią drugiego człowieka. Pozwolił tez czerpać od grupy, spojrzeć inaczej na wstyd, na odwagę oraz zyskać inspirację.

Warsztaty pozwoliły mi zmierzyć się z problemem wstydu i odkryć potrzeby, które nie były zaspokojone. Teraz lepiej się rozumiem i mogę o siebie świadomie zadbać. Prowadząca Beata jest oazą spokoju, serdeczności i empatii. Atmosfera, którą stwarza pozwala na otwarcie się na siebie i innych ludzi. Gorąco polecam.

Emilia

Wartość tych warsztatów polega na bezpośrednim doświadczeniu że dzielimy z innymi przeżywanie wstydu. Empatia od grupy rozpoczyna wewnętrzny proces leczenia wstydu i nabierania odwagi do otwartego dzielenia się swoimi przeżyciami, emocjami i potrzebami. Świadomość, że wstyd dotyczy nas wszystkich otwiera na bliskiej kontakty.

Decyzja o udziale w warsztatach nie była przypadkowa. Dziękuję Ci, Beato, że otworzyłaś moje serce i sprawiłaś, że poczułam się wyjątkowo. Sprawiłaś, że okiełznałam wstyd – zakładając mu „majtki w kropki”

Warsztat bardzo twórczy, pokazujący różne punkty widzenia i sposoby postrzegania często tych samych sytuacji odmienny sposób. Wielka moc empatii. Polecam bardzo!

Dorota

Przeczytaj relację. jednej z uczestniczek.

PROWADZĄCE

 

Monika Olender-26-Edit

Beata Kosiacka – trenerka, coach, mediatorka, założycielka Babskiej Dżungli. Inspiratorka zmian na lepsze i organizatorka wielu akcji zachęcających do proaktywności i samorozwoju. Specjalizuje się w komunikacji w relacjach i nawiązywaniu kontaktu w sytuacjach konfliktowych w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC), pomaga ogarnąć chaos i uzyskać więcej jasności. Więcej: www.BabskaDzungla.pl

Monika Olender – Specjalistka Counsellingu Gestalt, dyplomowany coach ACC ICF. Stale na drodze do samorozwoju, a także wspieraniu innych w odkrywaniu swojej drogi. Jej pasją są podróże, a zwłaszcza wędrówki górskie. Aktywność fizyczna odgrywa znaczącą rolę w jej życiu. Ostatnio polubiła wyzwania i przekracza swoje ograniczenia. Obecnie uczestniczka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Krakowie. Więcej: www.monikaolender.pl

 

 

Informacje organizacyjne

Cena: 390 zł
BONUS za szybką decyzję – do końca lutego płacisz tylko 340 zł.

Zaliczka bezzwrotna: 100 zł gwarantuje miejsce na liście uczestników; płatna do 3 dni po dokonaniu rezerwacji

Całość płatna do 9 marca
Uwaga! po tym terminie przy rezygnacji nie zwracamy kosztów

W cenie ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek podczas przerw.

UWAGA! 50 zł zniżki dla osób, które zapiszą się i wpłacą zaliczkę do końca stycznia oraz emerytów, studentów i członków rodziny (w ramach jednego budżetu).

Jeśli cena byłaby jedyną przeszkodą we wzięciu udziału w tym warsztacie, skontaktuj się z nami, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Przed warsztatem proszę wypełnić ankietę poniżej.

Dane do przelewu:
02 1050 1445 1000 0091 4893 7189
Rubikon Marta Kułaga
(podaj swoje dane do faktury/rachunku)

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń poprzez formularz – ankietę poniżej

Proszę, odpowiedz na kilka pytań. Dzięki Twoim odpowiedziom będzie nam łatwiej dopasować treści do oczekiwań, skroić ten warsztat na miarę potrzeb uczestników.


UWAGA: Jeśli nie otrzymasz od nas potwierdzenia otrzymania formularza napisz na adres  biuro.leance@gmail.com tel 724 630 724 do Moniki Wyżga. Niektóre formularze giną w cyberprzestrzeni. Informatyk już je śledzi.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Dane do faktury (wymagane)

  Uwagi

  Ankieta dla uczestników

   1. Co jest głównym powodem, że chcesz wziąć udział w tym warsztacie?

   2. Z czym kojarzy Ci się wstyd? A z czym odwaga?

   3. W którym obszarze swojego życia chciałbyś/chciałabyś działać z większą odwagą?

   4. Na ile oceniasz swoją motywację, by dokonać upragnionej zmiany w życiu? (w skali 1-10)

   5. Z czym chcesz wyjść z tego warsztatu?

   6. Czy znasz metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga? Jeśli tak, to które potrzeby są w tym momencie najbardziej żywe?

   7. Czy słyszałeś/słyszałaś o Brene Brown? Które z jej książek czy wystąpień są Ci szczególnie bliskie?