Twój guzik szału

yourFuryButton_bomba

Termin: 14 maja 2016 w godz. 9-18 (sob.), 1,5h przerwa na lunch
Miejsce: przedszkole Krasnal Kraków, ul. Gwarna 2a lub Kobierzyńska 24
Prowadzenie: Marta Kułaga

Od czasu do czasu doświadczamy sytuacji, gdy kierując się emocjami reagujemy w sposób, który nas nie satysfakcjonuje. Bywamy agresywni lub zbyt ulegli. Używając narzędzi NVC możesz dać sobie empatię w trudnych sytuacjach i lepiej rozumieć co się z Tobą dzieje w sferze poznawczej, psychicznej oraz jak reaguje twoje ciało.

Dla kogo?

 • dla ludzi, którzy chcą mieć więcej przestrzeni i wyboru w momencie reakcji na bodźce powodujące u nich utratę kontroli
 • dla nauczycieli, rodziców oraz ludzi pracujących z innymi i doświadczających stresu w specyficznych sytuacjach

Po warsztacie będziesz:

 • lepiej rozumieć swoje reakcje na bodźce powodujące utratę kontroli
 • wiedział jak zarządzać taką sytuacją
 • mógł uzyskać przestrzeń na wybór swojej reakcji
 • znał pomocne praktyki i będziesz mógł je ćwiczyć
 • wiedział jak z nimi pracować

Feedback po warsztacie od jednej z uczestniczek

Na warsztacie zdobyłam ciekawą wiedzę z zakresu neurobiologii i cenne informacje, na temat tego jak można sobie radzić ze stresem, zdenerwowaniem i jak nie dopuścić by przerodziło się w szał. Prowadząca jest niezwykle empatyczną i życzliwą osobą, co pomogło mi w byciu sobą i dbaniu o siebie podczas warsztatów. Marta przygotowała dla nas 10 ciekawych i różnorodnych ćwiczeń. Otrzymaliśmy je wydrukowane na kartkach. Niektóre ćwiczenia były do zrobienia indywidualnie, inne w parach, a jeszcze inne w trójkach. To urozmaicenie sprawiło, że nigdy nie było nudno. Pomiędzy ćwiczeniami Marta opowiadała nam dużo ciekawych rzeczy o budowie mózgu i o tym jak ona wpływa na nasze działania. Moim zdaniem na warsztacie była zachowana idealna proporcja pomiędzy czasem spędzonym na słuchaniu Marty, przykładów z jej życia, cytowanych książek oraz ćwiczeń praktycznych. Atmosfera na warsztacie była wspaniała. Po prostu świetnie się bawiłam ucząc się nowych rzeczy. To był naprawdę dobry czas. Zdobyta wiedza już kiełkuje, bo recenzję piszę 3 dni po warsztacie, a już miałam okazję sprawdzić działanie zdobytych wskazówek na własnym zdenerwowaniu. Wiem więcej, jestem bardziej świadoma, więc bardziej nad sobą panuję. Czeka mnie jeszcze oczywiście praca nad sobą, ale teraz przynajmniej wiem JAK pracować. Bardzo podoba mi się, że warsztat był jednodniowy. To z pewnością będzie też udogodnienie dla osób spoza Krakowa. Warsztat odbył się w komfortowych warunkach w pięknych, nowoczesnych wnętrzach Wilga Park. Było tam dużo przestrzeni na ćwiczenia w parach/grupach – można było wychodzić do innych pomieszczeń. Do siedzenia podczas warsztatu były do wyboru tradycyjne krzesła i bardzo wygodne materace. Marta notowała na dużych kartkach ważne rzeczy, a po warsztacie zostały do nas wysłane zdjęcia tych notatek. Będę do nich wracać tak jak do tych 10 wydrukowanych ćwiczeń. Prowadząca bardzo pobudzała naszą kreatywność, zadawała ciekawe pytania skłaniające do myślenia. W połowie warsztatu była przerwa obiadowa z opcją zjedzenia posiłku na miejscu za niewielką dopłatą. Obiad był przepyszny i zdrowy. Do wyboru było kilka dań w tym sporo wegetariańskich. Oprócz obiadu był wspaniały, zdrowy darmowy poczęstunek (kanapki, warzywa, owoce, humus itp). Te produkty można było jeść podczas całego warsztatu. Bardzo polecam ten warsztat i wspaniałe miejsce, w którym się odbył.


Your fury button

From time to time we may experience a challenging situation when we are carried by our emotions and we react in the way which isn’t satisfactory for us. We may either be aggressive or too compliant. Using NVC tools you can give yourself empathy in difficult situation and understand better what is going on with you in terms of cognitive, emotional and body reaction.

Who for?

 • for people who want to have some more space and choice while reacting to triggers – stimuli which make them lose their minds
 • for teachers, parents and people who work with other people and experience stress in specific situation

After the workshop you will

 • understand better your reaction to stimulus,
 • learn how to manage the situation,
 • get some space to choose the reaction,
 • find some practice to train it,
 • learn how to work with it.

Workshop can be conducted in English.


Marta

Marta Kułaga – certyfikowana trenerka CNVC (Szkoła Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii Dojrzewalni Róż) i certyfikowana coach’ka (Szkoła Profesjonalnego Coachingu) w nurcie coachingu opartego na potrzebach.
Założyła i prowadzi Niepubliczne Przedszkole Krasnal w Krakowie. gdzie łączy podejście coachingowe z NVC zarówno w pracy z dziećmi, sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami przedszkola, jak i w sposobie zarządzania.
Przedszkole pojmuje jako przygotowanie do życia we współczesnym świecie, gdzie miękkie kompetencje społeczne decydują o możliwości wykorzystania potencjału wiedzy i inteligencji, a dynamiczny świat, pozbawiony pewników i dogmatów, stawia nas przed koniecznością dokonywania nieustannych wyborów i stwarza możliwość wzięcia odpowiedzialności za kształt i sens własnego życia. Prowadzi warsztaty rozwojowe oraz z zakresu komunikacji. Oferuje sesje coachingu indywidualnego oraz Action Learning.


Cena: 180 zł
(w tym ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek)

UWAGA!
Dla wszystkich Leance oraz
rodziców z przedszkola i żłobka Krasnal:
rabat 50%

Dla wszystkich pozostałych,
którzy dokonają zgłoszenia

i wpłaty do końca stycznia 2016
cena 150 zł

Dane do przelewu:
02 1050 1445 1000 0091 4893 7189
Rubikon Marta Kułaga
(proszę podaj swoje dane do faktury/rachunku)


W celu zgłoszenia udziału wyślij formularz

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Dane do faktury (wymagane)

  Uwagi

  Jeśli dostrzegasz potrzebę zorganizowania warsztatu w języku polskim albo angielskim w innym terminie lub miejscu wypełnij
  FORMULARZ ZAPYTANIA

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *