Złość bez przemocy

Złościć możemy się nie tylko efektownie i zdrowo, ale też skutecznie, czyli w sposób przynoszący pożądane rezultaty. Każdego, komu ta sztuka nie udaje się jeszcze za każdym razem, zapraszamy na webinar 2 sierpnia o godz. 20.00. Spotka się z nami Marta Kułaga, która jako trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC) i coach pomaga swoim klientom skuteczniej prowadzić projekty w biznesie i… w rodzinie, a także budować szczęśliwe relacje z dziećmi.

Gniew uświadamia mi trzy rzeczy: (1) nie dostaję czegoś, czego bardzo chcę, (2) obwiniam, kogoś za to (3) i zaraz coś zrobię lub powiem, przez co na pewno tego nie dostanę
Marshall Rosenberg

 

Choć przekonanie, że nie ma złych emocji, że każda jest wartościowa i potrzebna, robi coraz większą karierę, wciąż trudno nam się oprzeć kultywowanym przez pokolenia mądrościom. Każdy przecież wie, że “złość piękności szkodzi” i nie przystoi dziewczynkom ani kobietom. Z kolei “mężczyźni nie płaczą”, a do tego mogą folgować swojej złości przeradzając ją w agresję. Często brakuje nam nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim nawyków i praktyk pozwalających zaprząc energię złości do konstruktywnej pracy.

Podczas spotkania z Martą Kułagą możesz wyposażyć się zarówno w wiedzę, jak i w praktyczne metody czerpania ze złości siły do konstruktywnego działania. Marta opowie między innymi:

  • jak wiele tracimy rezygnując ze złości,
  • jak destrukcyjni dla siebie i otoczenia możemy być z powodu złości,
  • co do tego wszystkiego ma empatia,
  • jak możemy wykorzystać wiedzę neurobiologiczną w radzeniu sobie z emocjami na co dzień,
  • jak zapanować nad złością i korzystać z niej dla dobra swojego i wszystkich wokół,
  • jak uniknąć najpowszechniejszych błędów.

Marta zaprezentuje praktykę do samodzielnego stosowania na co dzień, dzięki której każdy może nauczyć się czerpać z energii, jaką daje złość, aby zadbać o to co dla niego ważne.

Marta odpowie również na pytania Uskrzydlającej Społeczności i Twoje również. Możesz pomyśleć o sytuacjach, w których złość utrudnia Ci relacje w rodzinie, w pracy lub w przestrzeni społecznej, albo powstrzymuje Cię od osiągania tego, na czym Ci zależy. Zapisz swoje pytania do Marty rejestrując się na webinar – znajdziesz odpowiednie pole w formularzu.