Empatia: serce NVC – Shona Cameron, Marta Kułaga

 

6 dniowy wyjazd odosobnieniowy w górach – Shona Cameron, Marta Kułaga

2 – 8 lipca 2018 

 

Empatia jest sednem praktyki NVC i wielu z nas utyka próbując dawać ją we “właściwy” sposób. Potykamy się o słowa i nie wiemy co powiedzieć, albo brakuje nam praktyki i płynności w dawaniu empatii w sposób naturalny, kiedy temperatura rozmowy robi się coraz wyższa.

Rozwijanie umiejętności i naturalności empatii będzie transformacyjne dla Twoich relacji i umożliwi wniesienie NVC tam, gdzie jest najbardziej potrzebne w świecie.

Ten 6-dniowy kameralny wyjazd odosobnieniowy to doskonała okazja, aby rozwinąć i wzmocnić Twój mięsień empatii.

Niezależnie czy tęsknisz za pogłębieniem Twoich umiejętności empatycznych, czy zaczynasz eksplorować czym jest empatia, ten wyjazd oferuje Ci przestrzeń aby być, aby się uczyć i aby tworzyć trwałe relacje.

Tych 6 dni będzie darem dla Twojego serca i jednocześnie zaangażuje Twój umysł.

Będziemy:

 • zgłębiać empatię wobec siebie, miłość wobec siebie i radykalną akceptację,
 • zakorzeniać w ciele obecność i przepływ empatii,
 • ćwiczyć kluczowe narzędzia, aby być pewnym, że Twoje pytania budują połączenie na poziomie serca,
 • odkrywać w jaki sposób pozostawać w świadomym kontakcie ze sobą i z innymi nawet wtedy, gdy sytuacja staje się wyzwaniem,
 • używać NVC Dance Floors jako sposobu na zwiększenie płynności i zabawy w czasie ćwiczeń,
 • oferować informację zwrotną dotyczącą twoich umiejętności i wskazywać obszary w których możesz się rozwijać,
 • uczyć jak dawać innym wspierający feedback,tak aby umiejętności potrzebne w Twojej społeczności wzrastały,
 • być w kontakcie z naturą, aby spokój tego miejsca zamieszkał w Tobie.

Wieczorem zapraszamy uczestników do dzielenia się swoimi talentami – do tańca, śpiewu, radości, improwizacji – cokolwiek chcecie wnieść, aby wzbogacić nas i ten czas.

 

Informacje zwrotne po warsztatach w 2016 roku:

Dziękuję Ci ponownie za ten czas wyjazdowy… Cały czas mi to pracuje i się wzruszam i przyglądam się, jak to w praktyce mi działa, gdzie mam odwagę być autentyczna, gdzie nie… Dużoooooo się dzieje… Bardzo polecam! Dla mnie to był czas wyciszenia, wyhamowania, odpoczynku, przy jednoczesnym ciągłym integrowaniu wiedzy o NVC z praktyką, wymiany, ciągłej wymiany i jeszcze raz wymiany:) i wzajemnej inspiracji, a także ogromnej ilości radości, swobody czasami zanurzonej w humorze, a czasami w nonsensie:):):) DZIĘKUJĘ:)
Katarzyna Urbaniak

Cudowny czas na bycie w głębokim kontakcie ze sobą i z innymi z otwartością na różnorodność i z przestrzenią do rozwoju i akceptacji siebie. K.

Wyjątkowo wspierająca wspólnota, wspaniała atmosfera, dużo, dużo radości, czerpania zasobów, bardzo energetyczny i wzbogacający czas. Iza

Retreat był dla mnie przestrzenią na rozwój i większą świadomość. Dostałam dużo jasności dotyczącej rożnych aspektów NVC i doświadczenia tego, jak tą świadomość wprowadzać w życie. Agnieszka Stein

Czuję, że rozwinąłem moje rozumienie NVC i umiejętność wprowadzania tej idei w życie i do mojej pracy. Szerzej otworzyłem moje serce. Czuję się bardziej zintegrowany i zrelaksowany MW

 


Empathy: The Heart of NVC

 

Empathy is the bedrock of NVC practice yet many of us get stuck trying to get it “right”. We stumble over words and don’t know what to say or we’re longing to practice so we can access these skills even when communication is getting heated.

Developing the skills and fluency of this practice will be transformative to your relationships and will enable you to take NVC where it is most needed in the world.

This six day retreat is the perfect way to unwind, relax and strengthen your empathy practise.

Whether you are longing to deepen your already developed NVC practise or are starting out exploring empathy, this retreat will offer a place to “be”, a place to learn and a place to form lasting connections.

These 6 days of retreat will be a gift for your heart and will also engage your brain and your body.

We will:

 • Explore Self empathy, self love and radical acceptance as a core practise
 • Embody presence and the flow of empathy
 • Give you the key tools to ensure your questions build heart to heart connections
 • Explore how to stay connected to self and others even when challenging
 • Use NVC Dance Floors as ways to bring fluency and fun to practise
 • Offer you feedback on your skills and give you plenty of places to stretch
 • Teach you how to give feedback to others so you may grow the skills needed in our communities
 • Walk in nature and inhabit the peace of this place

 

CENA
Pobyt i wyżywienie: 630 zł

Dodatkowo
Za kurs możesz zapłacić pomiędzy 870 a 2570 – jeśli zapłacisz więcej wspierasz możliwość uczestnictwa tych, którzy mają mniejsze zasoby finansowe oraz nas, trenerki, abyśmy mogły utrzymać się z naszej pracy i mieć zasoby, by dalej organizować i prowadzić warsztaty.
Jeśli potrzebujesz ustalonej ceny to wynosi ona – 1700 zł

Warunek rezerwacji miejsca: wpłata zaliczki 500 zł (zaliczka bezzwrotna, wpłata do 5 dni od zgłoszenia)

JEŻELI JEDYNĄ PRZESZKODĄ SĄ FINANSE -– skontaktuj się ze mną: marta.kulaga@leance.org

Warunek uczestnictwa – minimum 5 dni warsztatów z zakresu NVC.

02 1050 1445 1000 0091 4893 7189  Rubikon Marta Kułaga
(podaj swoje dane do faktury/rachunku)

Całość wpłaty do 15 czerwca

Accommodation/miejsce
Chata Miłośliwka Czerniec 34, gm Łącko

http://chatamilosliwka.blogspot.com/

Grupa 15 osobowa

Zapisując się akceptujesz Regulamin


Shona Cameron is a psychologist and has been a CNVC Certified Trainer since 2006. She is Assessor in Training for the English Speaking NVC European Network. She is well known for her clarity and humour. Shona specialises in working with empathy in ways that sound “normal” and that can be used anywhere.

Shona works “in the flow” of Empathy and sees no giver or receiver, no fixer or healer only presence and life moving through us.

She writes about herself:

“NVC was once described to me as a spiritual practise disguised as a communication tool. For many years I’ve been an NVC trainer disguised as a school psychologist. 2017 is my year to step up and share NVC full time.

I’m clear in myself that the time has come,

I love to have fun and play AND I care deeply about the integrity of the NVC process so my courses reflect this. I learnt with Marshall over many years and have always valued community and daily practise as core to my development. I’ve learnt along the way that although people get frustrated with the personal development aspect of NVC – that it will take too long- that if we rush it or skip over it then we will continue to repeat the mistakes of previous generations. I want to now work with people who want to do both- work on themselves AND take action.”

Some facts: I was certified in 2006 and I work with the English Speaking European Assessment Team as an Assessor. I live in Edinburgh, Scotland and I love chocolate.


ShonaCameron

Shona Cameron jest psychologiem i certyfikowaną trenerką NVC od 2006 roku. Jest asesorką w trakcie szkolenia dla anglojęzycznej społeczności NVC w Europie. Jest dobrze znana ze swojej klarowności w przekazie i swojego poczucia humoru. Specjalizuje się w pracy z empatią w ten sposób, aby brzmiała “normalnie” i mogła być obecna wszędzie.

 

Shona pracuje “w przepływie “empatii, gdzie nie ma dawcy ani biorcy, naprawiacza i uzdrowiciela, tylko życie, które przepływa przez nas.


Marta

Spotkałam Shonę na moim asesmencie w Anglii i zachwyciła mnie jej umiejętność dawania informacji zwrotnej – w jakiś tajemniczy sposób potrafiła uchwycić sedno i wesprzeć osoby w dotarciu do tego co najistotniejsze w ich przekazie. Ujęła mnie jej prostolinijność, naturalność i bezpośredniość. Wymarzyłam sobie ten “retreat NVC” z Shoną w pięknym miejscu, ze skupieniem, radością naturą.

 

*

Czy chcecie tam być z nami?

http://www.shonacameron.com/ Shona Cameron & Marta Kułaga

*

Formularz zapisu

Wypełnij formularz TUTAJ

lub

poniżej:

  Imię i nazwisko/name (wymagane)

  Adres email/e-mail address (wymagane)

  Telefon/phone number (wymagane)

  Dane do faktury/invoice data (wymagane)

  Uwagi/additional remarks