Ładowanie Wydarzenia

Blaski i cienie decyzji grupowych

 

7 - 8 marca 2020, Gdańsk

 

Prowadzenie: Marta Kułaga

Jak osiągnąć decyzje uwzględniające członków grupy?

 

Wyobraź sobie, że jesteś członkiem zespołu lub grupy, a decyzje podejmowane przez Twoją grupę są chętnie przyjmowane przez wszystkich. Być może wolałeś inną alternatywę, ale nie masz do wybranej silnych zastrzeżeń. Będziesz ją wspierał i wniesiesz swój wkład w jej realizację.

 

Co w tym scenariuszu różni się od obecnych procedur? Jak to możliwe, że Ty i wszyscy wokół Ciebie są zadowoleni?
Niech zgadnę: Twoje obawy zostały przyjęte z zadowoleniem i wysłuchane. Zostałeś zapytany o swoją opinię. Brałeś udział w całym procesie decyzyjnym. Ty i Twoi współczłonkowie spotkaliście się na poziomie oczu. Cały proces był przejrzysty. Przyjrzeliście się rozwiązaniom, a nie ludziom, którzy je wprowadzili. Nie ma ukrytych programów i drugich myśli.

 

Niemożliwe?
Kolejne nieskuteczne marzenie?

 

Na warsztatach przyjrzymy się systemom decyzyjnym, które znamy z naszego doświadczenia oraz kilku różnym metodom podejmowania decyzji grupowych. Jednym z nich będzie Systemic Consensing.

Co to jest Systemic Consensing?

Z zestawu rozwiązań, grupa identyfikuje propozycję, która ma najmniejsze odrzucenie w grupie. Ta forma podejmowania decyzji – nie wzywanie interesariuszy do wyrażenia zgody na propozycję, lecz zakres oporu – pozwala na osiągnięcie rezultatu najbliższego konsensusowi. Ponieważ zakres całkowitego oporu grupy jest określany dla każdego indywidualnego rozwiązania.

Jesteś zaciekawiony? Zapraszamy do udziału w warsztacie.

Kiedy: 

7-8 marca 2020
sobota: 10-18 (z godzinną przerwą na obiad), niedziela: 9-15

Gdzie: Konopnickiej 7/1, Gdańsk Wrzeszcz

Cena: 500 zł

Kontakt: monika.b.stepka@gmail.com

Zapisy

Aby zapisać się na warsztat, prosimy o informację na adres mailowy monika.b.stepka@gmail.com oraz o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na poniższe konto do dnia 20.02.2020.

Dane do przelewu:

Marta Kułaga Jakub Kułaga Leance sc
ul. Kobierzyńska 24
30-363 Kraków

NIP 676 255 3893
Regon 381 063 436

Numer konta: PL 98 1050 1445 1000 0092 7274 6067

W tytule wpłaty proszę wpisać: „Blaski i cienie decyzji grupowych, imię nazwisko”

O prowadzącej:

Marta Kułaga Leance

Marta Kułaga – Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

Idea Porozumienia bez Przemocy jest dla niej filozofią, perspektywą postrzegania, świata – spotkaniem się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania, uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, posiada też certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Współtworzy turkusową organizację Leance sp. z o.o. W swojej pracy łączy podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi. Jest właścicielką i dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza: rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Uskrzydla ją podejmowanie wyzwań i przekraczanie swoich ograniczeń oraz prawdziwy i autentyczny kontakt z niepowtarzalnością i bogactwem drugiego człowieka.