Złap oddech w relacjach. Porozumienie bez przemocy – wprowadzenie.

Złap oddech w relacjach. Porozumienie bez przemocy – wprowadzenie.

Product Price

200.00300.00

Zapraszamy Cię na warsztaty wprowadzające do NVC, które pomogą Ci się zorientować czy NVC jest dla Ciebie.

 

? Wyobraź sobie świat, w którym masz dobre, wspierające relacje, w których jesteś widziana/y, słyszana/y, a twoja szczerość jest odbierana jako dar.
? Wyobraź sobie świat, w którym możesz być po prostu sobą i jesteś w pełni akceptowana/y.
? Wyobraź sobie świat, w którym jesteśmy bezpieczni, a nasze potrzeby są zaspokajane.

 

Data: 19-20 października 2024

Godziny: 10.00-16.00

 

Możesz się zapisać na jeden wybrany dzień lub na dwa dni. Jednocześnie zachęcamy Cię do udziału w obu dniach.

Description

Zapraszamy Cię na warsztaty wprowadzające do NVC, które pomogą Ci się zorientować czy NVC jest dla Ciebie.

 

Kontakt z marzeniem

  • Wyobraź sobie świat, w którym masz dobre, wspierające relacje, w których jesteś widziana/y, słyszana/y, a twoja szczerość jest odbierana jako dar.
  • Wyobraź sobie świat, w którym możesz być po prostu sobą i jesteś w pełni akceptowana/y. 
  • Wyobraź sobie świat, w którym jesteśmy bezpieczni, a nasze potrzeby są zaspokajane.

 

O NVC

Chcesz doświadczyć, jak możesz być bliżej siebie – czyli lepiej rozumieć siebie, swoje uczucia i potrzeby?  Narzędzia Porozumienia bez Przemocy – Nonviolent Communication, pomagają nam spotykać się ze swoim wewnętrznym krytykiem i sabotażystą. Pomagają zrozumieć innych i być z nimi w dialogu, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy lub to, co robią nam się nie podoba.  

 

 

Dla kogo?

  • dla tych, którzy chcą poznać, nauczyć się i wprowadzać w życie lepszą komunikację,
  • dla tych, którzy chcą poznać, czym jest, a czym nie jest Porozumienie bez Przemocy,
  • dla tych, którzy chcą budować świadomą relację opartą na szacunku i zrozumieniu,
  • dla managerów, szefów, kierowników, którzy chcą w swoich firmach budować bezpieczeństwo emocjonalne,
  • dla pracowników HR, którzy troszczą się o dobrostan pracowników, 
  • dla rodziców, nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich tych, dla których ważne jest wspieranie młodych ludzi.

A dla kogo nie? 

  • Dla tych, którzy chcą nauczyć się jak szybko i łatwo sprawić, aby inni robili to co oni chcą.

Logistyka

Możesz się zapisać na jeden wybrany dzień lub na dwa dni. Jednocześnie zachęcamy Cię do udziału w obu dniach.

 

Data: 19-20 października 2024

Godziny: 10.00-16.00

 

W programie:

 

1 dzień – Czym jest, a czym nie jest empatia

  • blokady komunikacji, z których często nie zdajemy sobie sprawy
  • moje osobiste słowa – mury
  • czym są potrzeby w NVC
  • odróżnienie potrzeb od strategii 
  • ćwiczenia z empatycznego słuchania, czy czujesz bo potrzebujesz?
  • różne rodzaje słuchania

 

2 dzień  – Szczerość, która buduje relacje

  • różne rodzaje szczerości
  • czym się różni szczerość szakala od szczerości żyrafy
  • 4 kroki szczerości
  • różne rodzaje próśb, które służą zrozumieniu
  • praktyka szczerego wyrażania siebie

Sylwetka trenerki

Gosia Piotrowska – trenerka Porozumienia bez Przemocy rekomendowana przez CNVC 

“Trafiłam na Porozumienie bez Przemocy (NVC) w 2016 roku będąc mamą dwulatki. To było właśnie to czego szukałam. Po psychologii, bardzo chciałam znaleźć inne podejście do rodzicielstwa niż to, które poznałam na studiach. Patrzenie na zachowanie mojej córeczki przez pryzmat potrzeb, a nie buntu, o którym mówiły wszystkie książki psychologiczne, otworzyło moje serce i umysł. Natychmiast poczułam potrzebę dzielenia się tą perspektywą z innymi rodzicami i nauczycielami. Czytałam jedną książkę za drugą i uczestniczyłam niemal we wszystkich warsztatach z trenerami NVC, które były dostępne w Krakowie w tamtym czasie – a było ich sporo. Jednocześnie zaczęłam dzielić się empatyczną komunikacją z rodzicami w przedszkolu mojej córki, zainspirowana zdaniem, które przeczytałam w jednej z książek Marshalla: „Wszystko, co jest warte robienia, jest warte robienia niedoskonale”.

Od tego czasu zostałam mamą dwóch córek, a rodzice i nauczyciele stali się głównym obszarem mojej pracy z NVC. Uwielbiam czerpać inspirację i nowe perspektywy za każdym razem, gdy jestem zarówno uczestniczką, jak i trenerką. Pracuję także z zespołami w organizacjach non-profit i firmach. Uwielbiam odkrywać to, co żywe i ważne dla ludzi w grupie, i towarzyszyć im w poznawaniu tej nowej ścieżki. Uwielbiam widzieć te chwile miękkości i uwolnienia, gdy świadomość potrzeb pomaga ludziom zobaczyć siebie, swoje dzieci, partnerów, współpracowników i przechodniów z większą miłością i zrozumieniem.

Postrzegam empatię jako coś, czego nie możemy dać ani nauczyć, ale raczej jako przestrzeń, którą możemy tworzyć za pomocą uważnej obecności, słuchania, a czasem słów – dla siebie i innych, by przypominać sobie i powracać do naturalnego stanu bycia w kontakcie ze swoimi emocjami i potrzebami. NVC pomogło mi przejść przez trudne chwile – połączyć się ze sobą, szukać wsparcia i znaleźć słowa dla swojego wewnętrznego doświadczenia.

Było też iskrą do rozpoczęcia mojej drogi z wyrażaniem siebie przez malarstwo i początkiem akceptacji swojej wrażliwości. Niektóre z moich obrazów były inspirowane moimi doświadczeniami i wewnętrznymi odkryciami podczas warsztatów NVC. Bardzo lubię łączyć NVC z twórczością – miałam dużo radości z projektowania własnego zestawu Kart Emocji, które zawierają sugestie podobnych emocji oraz spełnionych lub niespełnionych potrzeb, na które emocja może wskazywać na odwrocie karty. Zaprojektowałam też grę „Graj z empatią”, która pomaga poznać i integrować podstawy NVC, oraz stworzyłam 365 pytań, które pomagają w nawiązaniu kontaktu ze sobą i poczuciem wdzięczności.

Kontakt z naturą to ogromna część mojego życia i moja podstawowa strategia samoregulacji. Łatwo wprawiam się w zachwyt, patrząc na dmuchawce ozdobione kroplami wody lśniącymi w słońcu jak diamenty, spotykając dzikie zwierzęta podczas codziennych spacerów, czy doświadczając majestatu gór i rozgwieżdżonego nieba. Przyszłość natury, Ziemi i wszystkich jej mieszkańców jest mi bardzo bliska.”

 

*Planujemy wydarzenia cyklicznie – 3 razy w roku i każdy z tych warsztatów będzie prowadzony przez inną trenerkę. Tę edycję poprowadzi Małgorzata Piotrowska. O kolejnych edycjach będziemy informować na bieżąco.

Płatności

Chcemy uznać, że pieniądze są bardzo uniwersalną strategią na zaspokajanie ogromnej ilości potrzeb z łatwością i niezależnością.

Tutaj dowiesz się więcej o naszych zasobach w Leance: https://leance.org/ekonomia-daru-leance/

Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek informacji lub wsparcia, żeby wybrać kwotę, śmiało skontaktuj się z nami: biuro@leance.org, tel 576 575 123.

 

Cena:

  •  200 zł za jeden dzień
  •  300 zł za dwa dni